hétfő, május 6, 2024
HomeChampions LeagueAz UEFA vizsgálja Al-Khelaifit és Leonardót

Az UEFA vizsgálja Al-Khelaifit és Leonardót

A madridi 1:3 után állítólag botrányt okozott a PSG főnöke, Nasszer Al-Khelaifi és a sportigazgató Leonardo. Most az UEFA vizsgálódik.

Amint azt az UEFA szóvivője ma este a SID-nek megerősítette, a szövetség fegyelmi szerve vizsgálatot indított Al-Khelaifi és Leonardo ellen. Ennek megfelelően megbeszélések következnek, és a mérkőzés körüli videofelvételek is segítenek tisztázni az ügyet.

Al-Khelaifi és Leonardo állítólag megpróbált bejutni a bezárt játékvezetői öltözőbe a 3-1-es vereség után, amely a PSG számára a Bajnokok Ligája-kiesést jelentette. Más médiumok még arról is beszámolnak, hogy behatoltak az öltözőbe, és zaklatták Danny Makkelie játékvezetőt. Ellentmondásos és egyelőre meg nem erősített információk vannak arról, hogy pontosan mi történt.

A Real egyik alkalmazottja állítólag lefilmezte a jeleneteket. A Marca szerint, amely klubforrásokra hivatkozik, Al-Khelaifi azt kiabálta az alkalmazottnak, hogy „megöllek”, mielőtt a PSG-főnököt saját testőreinek kellett megállítaniuk. Leonardo követelte a mobiltelefonos videó törlését.

Már a Bernabeu meccs záró szakaszában állítólag elszabadultak a kedélyek. „A mérkőzés utolsó perceiben elkezdett kiabálni és gesztikulálni, hogy megmutassa, mi fog történni percekkel később” – írta a „Marca” Al-Khelaifiról. A Real tisztviselője, Emilio Butragueno békülési kísérletei szintén eredménytelenek voltak. Al-Khelaifi „már az öltözőben történt incidensek előtt is megszegett mindent, ami egy páholyban a minimális viselkedési szabályoknak számít”.

Az akadályt a madridiak 1-1-re végződő gólja jelentette, a PSG ugyanis előzetesen reklamált a háromszoros gólszerző Karim Benzema szabálytalanságát a PSG kapusán, Gianluigi Donnarummán. Makkelie azonban hagyta, hogy a gólt számolják. Leonardo a „Canal+”-on „egyértelmű szabálytalanságként” értékelte a helyzetet. (…) Világos, hogy ez egy hiba.” Mauricio Pochettino edző egyetértett: „Ez egy hiba, ami mindent megváltoztatott.”