vasárnap, április 28, 2024
HomeLigue 1Az eltiltás után: Jerome Boateng újra az OL-csapatban

Az eltiltás után: Jerome Boateng újra az OL-csapatban

Jerome Boateng az eltiltása után újra a csapatban lesz az Olympique Lyon szombati, Lens elleni mérkőzésén. A bejelentést szerdán Jean-Michel Aulas elnök tette meg.

Azt követően, hogy Boateng február 12-én kimaradt a Nice elleni (2-0) mérkőzésen a keretből, most már a Lens ellen újra ott lesz az OL-csapatban, jelentette be Aulas elnök a klub anyagi helyzetéről tartott sajtótájékoztatón: „Az edzőa hét elején találkozott Jerome-mal, és újra megfontolja őt. Ha az edzéshét jól alakul, akkor tagja lesz a szombaton Lensben játszó csapatnak. Számítunk rá a szezon hátralévő részében, a bajnokságban és az Európa Ligában.”

A döntés, hogy Boateng nem szerepel a tabella harmadik helyezettje elleni összecsapáson, „nem befolyásolta volna a csapatot, mert legyőztük a Nice-t” – mondta Aulas. Azon a mérkőzésen a Lyon ifjúsági keretéből a mindössze 19 éves középhátvéd, Castello Lukeba helyettesítette a 2014-es világbajnokság győztesét. Lukeba 11, míg Boateng 18 alkalommal lépett pályára a Ligue 1-ben ebben a szezonban.

L’Équipe” a 33 éves játékosnak a csapattársakkal és legutóbb Bosz edzővel való többszöri összetűzését nevezte meg a felfüggesztés okaként. A február 5-i, Monacóban elszenvedett 2-0-s vereség után állítólag hangosan vitatkozott Bosz edzővel is a taktikáról. Ez lehetett a döntő tényező abban, hogy egy héttel a Monaco elleni meccs után, a Nice elleni meccsre kiállították.

A monacóiak elleni vereség volt az egyetlen negatív eredmény az utóbbi időben a „Gones” számára, akik az utolsó öt meccsükből négyet megnyertek, többek között a PSG üldözői, a Marseille és a Nice ellen. Az utolsó előtti vereség szintén 2021. december 1-jére datálódik, egy 1:2-re a Reims ellen. A Lyonnais ezzel feljött a Ligue 1 tabellájának 7. helyére, mindössze hat ponttal lemaradva a harmadik helyezett Nice mögött.