hétfő, április 29, 2024
HomeBundesligaA Bayern-átok és a frankfurtiak trükkös kezdési időpontja: Ezt hozza a 23....

A Bayern-átok és a frankfurtiak trükkös kezdési időpontja: Ezt hozza a 23. játéknap

Kemény teszt vár a Leverkusen magasembereire, a VfB-nek több reménysugara is van, a Fürth pedig egy kategóriában felülmúlja a Bayernt: A Bundesliga 23. játéknapjának előzetese

Mainz – Leverkusen: Bundesliga-rekordot int a Bayer

5:1, 5:2, 4:2 – A Bayer Leverkusen szó szerint repül a Bajnokok Ligája felé. Pénteken (20.30) azonban a második félidő legjobb csapata némi ellenféllel néz szembe: míg a Bayer sorozatban negyedik, legalább négy gólos fellépésével Bundesliga-rekordot állíthat fel, addig az 1. FSV Mainz 05 a liga legjobb védelmével rendelkezik. A 22 meccs után kapott 24 gól bő 19-gyel, illetve 24-gyel kevesebb, mint a 2020/21-es, illetve a 2019/20-as szezonban ugyanebben az időszakban, Svensson tizenegye pedig csak otthon hétszer játszott nullára, legutóbb zsinórban négyszer. Vajon Schick, Diaby, Wirtz & Co. is kivágja a fogát?

Stuttgart – Bochum: profitál-e a VfB a Bayern átkából?

A szezon előtt a VfL Bochumot minden bizonnyal sok VfB Stuttgart-szurkoló úgy tekintette, mint az egyik olyan klubot, amelyet maga mögött hagy. Ám míg az első fordulós párharc után a feljutó csapat még egy ponttal és négy hellyel volt lemaradva a sváboktól, azóta tíz pontra és hat helyre távolodott el tőlük. A hét meccs óta nyeretlen VfB-re hatalmas nyomás nehezedik szombaton (15.30). Ami egy kis reményt ad nekik: Tiago Tomas léverkuseni duplája, Kalajdzic esetleges visszatérése, a VfL örök kedvenc Rexhbecaj sárga eltiltása – és a Bayern-átok: az utolsó nyolc csapat, amelyik legyőzte a rekordbajnokot, a következő meccsen nem nyert.

Wolfsburg – Hoffenheim: Kruse gólt lőtt kedvenc ellenfelének

Míg a VfB-t minden eddiginél jobban fenyegeti a kiesés, addig a VfL Wolfsburg zsinórban két győzelemmel távolodott el a kellemetlen rangadóról. A TSG Hoffenheim ellen, amely az eltiltott Geiger és Grillitsch nélkülözésére kényszerül, Florian Kohfeldt edző máris beállíthatta személyes Bundesliga-rekordját: három győzelem zsinórban. Vajon az újonnan szerződtetett Kruse ismét döntő tényező lesz? A Bundesligában egyetlen klub ellen sem szerzett annyi gólt, mint a TSG ellen (8).

Augsburg – Freiburg: elmarad a legtapasztaltabb edzők párharca

A Hoffenheimhez hasonlóan az SC Freiburg is szoros versenyben van a Bajnokok Ligája 4. helyéért. A breisgauiak azonban egyetlen második fordulós győzelemmel a közelmúltban elpazaroltak néhány pontot és helyet – most pedig a harmadik helyen álló FC Augsburghoz látogatnak, akik még soha nem veszítettek hazai meccset a Freiburg ellen. Mivel Markus Weinzierl (218 BL-meccs) helyett a Reiner Maurer, Tobias Zellner, Jonas Scheuermann edzőtriónak kell helytállnia, a két legtapasztaltabb jelenlegi Bundesliga-edző és Christian Streich (309 BL-meccs) párharca elmarad.

Bielefeld – Union: Knoche lenyűgöző sorozata megszakadt

Nehéz nem hinni a Kruse-effektusban: mióta a volt gólkirály meglepetésszerűen Wolfsburgba igazolt, az Union Berlin nem szerzett gólt, és nem is kapott újra. Utoljára 2021 januárjában volt két vereség egymás után. Urs Fischer edzőnek, aki a mérkőzés másnapján tölti be 56. életévét, az Arminia Bielefeld – a liga legrosszabb hazai csapata – elleni idegenbeli mérkőzésen is nélkülöznie kell a védő Knoche-t, aki 56 egymást követő kezdőcsapatba kerülése után ezúttal sárga eltiltás miatt hiányzik majd.

Köln – Frankfurt: Tizenegy ponttal jobb vs. tizenegy ponttal rosszabb

Kettőjüket mindössze egy pont választja el egymástól, mindketten karnyújtásnyira vannak az élmezőnytől, mégis más érzelmi állapotban találkozik egymással az 1. FC Köln és az Eintracht Frankfurt. Az FC tizenegy ponttal áll jobban, mint a 2020/21-es szezonban 22 játéknap után – az SGE tizenegy ponttal rosszabbul. A szezon második felének negyedik legrosszabb csapatának ráadásul a kezdési időponttal is van egy nagyon sajátos problémája: az Eintracht a legutóbbi 15 szombati 18.30-as meccséből egyet sem nyert meg.

Bayern – Fürth: A rekordbajnok újabb gyengéje

Hogyan reagál az FC Bayern a bajnokságban a bochumi 2:4-re? A listavezetőnek ez már a negyedik veresége volt a szezonban – mindegyiket a tabella alsó feléből érkező ellenféllel szemben kapták. És ez mond valamit: az előző kilenc szezonban együtt (!) ez csak háromszor fordult elő a Bayernnel. Nem valószínű, hogy az utolsó helyen álló SpVgg Greuther Fürth ezt vasárnap (15.30) megismételheti. A müncheniek azonban jobb, ha nem számítanak meccslabdára: a Fürth a második félidőben kevesebb gólt kapott, mint ők (8:9).

Dortmund – Gladbach: Miért volt kivétel az első mérkőzés

A Borussia Dortmund szakemberei ezúttal csak röviddel a kezdés előtt tudják meg, hogy a Bayern továbbjutott-e és hogyan a címvédésben. Az Union Berlin idegenbeli meccsén Marco Rose edző sikeresen csiszolta a stabilitást, vasárnap (17.30) pedig korábbi klubja, a Borussia Mönchengladbach ellen kiderül, mennyire volt ez fenntartható. Az első mérkőzést 0:1-re elveszítették – ez volt az egyetlen az elmúlt 54 mérkőzésből, amelyen a BVB gólnélküli maradt. Az utóbbi időben azonban mindig szívesen látták otthon a csikókat: A legutóbbi 15 hazai mérkőzésükből 14-et Schwarz-Gelb nyert meg.

Hertha – Lipcse: Az RB hibátlan marad az Olympiastadionban?

A Hertha BSC-nél úgy tűnik, az edzőváltás ismét elszállt, a berliniek továbbra is nyeretlenek a szezon második felében, és ismét akut kiesésveszélyben vannak. A befektető Lars Windhorst a héten további nyugtalanságot okozott a klubvezetés kemény kritikájával. Ezen az sem segít, hogy vasárnap (19.30) a Bajnokok Ligája-aspiráns RB Leipzig érkezik az Olympiastadionba, még történelmileg sem: a Hertha mind az öt hazai meccsét elveszítette a szászok ellen – és mindig legalább három gólt kapott.