vasárnap, május 5, 2024
HomeMMAAz első német világbajnoki érem birkózásban

Az első német világbajnoki érem birkózásban

A birkózó Anastasia Blayvas bronzérmet nyert a belgrádi világbajnokságon, és ezzel megszerezte a német csapat első érmét.

A birkózó Anastasia Blayvas meglepetésre bronzérmet nyert a belgrádi világbajnokságon, és megszerezte a német csapat első érmét.

A lipcsei birkózó az 55 kg-os súlycsoport kisdöntőjében az indiai Neha Sharmát győzte le kedd este a szerb fővárosban, és pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelhette.

Birkózás: Brugger lemaradt az éremről

Nem sokkal később Elena Brugger (Adelhausen) az 59 kg-ig terjedő súlycsoport bronzmérkőzésén lemaradt a DRB-válogatott második érméről. Brugger, aki az áprilisi Európa-bajnokságon az 57 kg-os kategóriában bronzérmet szerzett, a kisdöntőben a dán Othelie Annette Höie ellen maradt alul. A dél-badeni hölgy azonban nagyon elégedett lehetett az ötödik helyezésével.

Az egyetlen negatívum: a jövő évi párizsi nyári olimpián az 55 és 59 kg-os kategóriák nem szerepelnek a programban – a világbajnokságon tíz helyett csak hat kategóriában születik majd döntés. Blayvas és Brugger így az 53 és 57 kg-os kategóriában indulhatna.