csütörtök, április 25, 2024
HomeBasketballAz Alba megverte a Bayernt a rájátszás főpróbáján

Az Alba megverte a Bayernt a rájátszás főpróbáján

Három nappal a kosárlabda Bundesliga rájátszásának kezdete előtt az Alba Berlin legyőzte az örök rivális FC Bayern Basketballt. A fővárosiak 83:78 (41:34) arányban nyertek.

A münchenieknek rövid időn belül nélkülözniük kellett a rossz egészségi állapotban lévő Andrea Trinchieri vezetőedzőt, a helyét Slaven Rimac asszisztens vette át, aki egy rosszul sikerült rajtot látott. A berlini vendégek egy 10:0-s futással kezdték a mérkőzést. A münchenieknek azonban sikerült kiegyenlítetté tenniük a mérkőzést, és magukhoz ragadni a vezetést. Nem sokkal a vége előtt azonban az Alba határozottan elhúzott. Yovel Zoosman másodpercekkel a vége előtt a büntetővonalnál megpecsételte a győzelmet a Berlin legjobb pontszerzője, Jaleen Smith (24 pont) számára.

„Mindig sikerült visszajönnünk a Bayern futása után. Nem bosszankodtunk, és folytattuk a saját játékunkat” – mondta az Alba profija, Louis Olinde a MagentaSportnak: „Természetesen jó érzés, hogy itt Münchenben győzelemmel jutottunk a rájátszásba. Német bajnokok akarunk lenni. „

A címvédő Alba Berlin a Brose Bamberggel (8.) csap össze a negyeddöntő első mérkőzésén pénteken (19.00). A harmadik helyen álló FC Bayern csak szerda este tudja meg, hogy az első fordulóban az MHP Riesen Ludwigsburg vagy a Niners Chemnitz lesz az ellenfele.