vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsAz ADAC GT Masters három versenyzője nyerte a Spa 24 órás versenyt

Az ADAC GT Masters három versenyzője nyerte a Spa 24 órás versenyt

Nagy diadal az AMG versenyzőinek, Daniel Juncadellának, Raffaele Marciellónak és Jules Gounonnak – Így teljesítettek az ADAC GT Masters csapatai Spában

A Mercedes-AMG végre megszerezte régóta áhított első győzelmét 2013 óta a Spa 24 órás versenyen – az ADAC GT Masters három pilótájával. Két csapat három különböző autójának versenyzői egyesültek a győztes autóban, amelyet az Auto Sport Promotion (ASP) nevezett be.

Jules Gounon, az ADAC GT Masters 2017-es bajnoka számára ez volt a második győzelem az Ardennekben rendezett hosszú távú klasszikus versenyen. A francia 2017-ben már nyert az Audival. A német GT-bajnokságban a Team ZVO csapatnál versenyez, akárcsak csapattársa, Daniel Juncadella.

Raffaele Marciello, a Landgraf csapat címvédője az ADAC GT Mastersben, és Juncadella megszerezte első győzelmét a világ legnagyobb GT3-as versenyén, amelyen idén 66 autó vett részt azonos szabályok szerint.

22 további ADAC GT Masters versenyzők álltak rajthoz, Maximilian Götz egy másik pilóta pedig az összesített dobogón végzett. A Madpanda Motorsport jelenlegi második számú pilótája a második helyen végzett Luca Stolz és Steijn Schothorst társaságában, akiknek nem idegen az ADAC GT Masters, a Getspeed-AMG.

versenyautóval.

Nick Catsburg, aki Spában a Schubert-BMW-t egy Rowe-M4-re cserélte, nem volt szerencsés: Nick Yellolyval és Augusto Farfusszal együtt közvetlenül a győztes Mercedes-AMG mögött haladt, amíg két órával a vége előtt egy defekt véget nem vetett a győzelmi reményeiknek. Ez lett a P6.

Marco Mapelli (T3/Paul Motorsport) szintén a szerencsétlen gumikárosultak között volt. A K-Pax Lamborghini a Superpole-ban a leggyorsabb időt érte el, de kizárták az ülésről. A 30. helyről egészen az élre ment, de két defekt visszadobta az olasz sportolót a tizenegyedik helyre.

Konsta Lappalainen örülhet egy trófeának az Ezüst Kupában. A finn az ADAC GT Mastersből ismert állandó csapatánál, az Emil Frey Racingnél versenyzett. Tuomas Tujulával és Stuart White-tal együtt a harmadik helyen végzett az Ezüst Kupában. Itt is egy defekt az utolsó szakaszban megakadályozta, hogy bármi nagyobb dolog történjen.

A regnáló német GT-bajnokok viszont üres kézzel távoztak. Christopher Mies, az újdonsült apa, Lucas Legeret és Patric Niederhauser nem végzett a 19. helynél előrébb. Egy éjszakai ütközés során megsérült a Sainteloc-Audi hűtője

Ricardo Feller az Attempto Racing színeiben indult az ADAC GT Mastersből érkező kollégáival, Markus Winkelhockkal és Dennis Marschallal. Az autó már az első órában defektet kapott, és elvesztette a vezető kört. Végül a P12 maradt.

Az ADAC GT Masters egyetlen csapata, amely részt vett az ardenneki klasszikuson, két autójának egyikét hozta célba: Dominik Fischli, Patrik Matthiesen, Vincent Andronaco és Joel Sturm a hetedik helyet szerezte meg a Silver Cupban. A másik autót egy FCY-ba belerohanták, és ennek következtében kiállt.

A Herberth Motorsport, amely az ID Racinggel való, mára már megszűnt együttműködés nyomán a kibővített körhöz sorolható, peches volt: két autó is kiesett. A harmadik a Pro-Am osztály győzelmére készült, amikor egy Lamborghini elgázolta. Az autót megjavították, és ez volt az utolsó autó, amelyet besoroltak.