kedd, május 21, 2024
HomeTennisAustralian Open: Krejcikova és Keys a negyeddöntőben

Australian Open: Krejcikova és Keys a negyeddöntőben

Barbora Krejcikova és Madison Keys egymás ellen játszik a profi teniszezők Australian Openjének elődöntőjébe jutásért. A francia nyílt teniszbajnokságon győztes Krejcikova és a korábbi US Open-döntős Keys magabiztos győzelmekkel jutott a negyeddöntőbe Melbourne-ben.

A világranglista-vezető Krejcikova 6-2, 6-2-es győzelemmel tartotta életben címvédési esélyeit a kétszeres Australian Open-győztes fehérorosz Victoria Azarenka ellen. A cseh teniszező a szezon első Grand Slam-tornáján korábban két alkalommal sem jutott tovább a második fordulóból.

„Csodálom Vicát. Ő itt egy bajnok. Rendkívül boldog vagyok, hogy ma nyertem. Nehéz szavakat találni” – mondta a 26 éves cseh. Győzelmét 1:25 óra alatt tette tökéletessé. Asarenka a mérkőzés alatt kezelték a nyakát.

A szintén 26 éves Keysnek korábban mindössze 69 percre volt szüksége a spanyol Paula Badosa elleni 6-3, 6-1-es győzelméhez. Keys 2017-ben döntőbe jutott a US Openen, és eddigi legjobb eredménye az Australian Openen egy elődöntő volt 2015-ben. „Csak élvezem, hogy újra teniszezhetek” – mondta a világranglista 51. helyezettje. Keys honfitársa, Jessica Pegula is megerősítést nyert, mint másik negyeddöntős. A világranglista 21. helyezettje 7-6 (7-0), 6-3-ra legyőzte az ötödik helyen kiemelt görög Maria Sakkarit, és 2021 után másodszor jutott be a nyolcaddöntőbe az Australian Openen.

Mindhárom német hölgy – Angelique Kerber, Andrea Petkovic és Tatjana Maria – már az első fordulóban kiesett. Petkovic esélytelen volt a Krejcikova elleni nyitómeccsén.