szombat, május 4, 2024
HomeFootballAnsu Fati két és fél hónapig kihagyja a Brightont

Ansu Fati két és fél hónapig kihagyja a Brightont

Ansu Fati ismét hosszabb szünetre kényszerül. A Brighton támadója Achilles-ín-sérülés miatt hónapokig nem léphet pályára

A sérülést a Nottingham Forest elleni Premier League-mérkőzésen (3:2) szenvedte el Ansu Fati, a 21 éves játékost a 21. percben le kellett cserélni. A támadó csütörtökön Barcelonában volt további kezeléseken; Fati a szezon végéig kölcsönben a Barcától a Brighton & Hove Albionhoz került.

Ansu Fati a katalánok három fellépése után Angliában újabb bajnoki mérkőzésen lépett pályára (2 gól). Az első hét alkalommal csereként lépett pályára, az utolsó két játéknapon pedig mindkétszer a kezdő tizenegyben volt. Az Európa Ligában is négyszer lépett pályára, és a november elején Amszterdamban 2-0-ra megnyert mérkőzésen egy góllal és egy assziszttal nyűgözött le

Mindig vannak visszaesései

Fatit többször is komoly sérülések vetik vissza. Az elsőt a 2020/21-es szezon kilencedik játéknapján szenvedte el, több műtétre is szükség volt egy meniszkusz-sérülés miatt, és az egész szezont kihagyta. A következő sérülés 2021 novemberében következett, ami egy rövid visszatérés után újabb visszaesést jelentett

Fati 2022/23-tól kezdve megúszta a további súlyos sérüléseket, de a Barcelona edzője, Xavi már nem támaszkodott rendszeresen a Barcelona történetének immár legfiatalabb gólszerzőjére (azóta Lamine Yamal váltotta), részben elővigyázatosságból. Ansu Fati összesen 106 Barça-meccset hagyott ki sérülés miatt