вторник, април 30, 2024
HomeFootballАнсу Фати ще пропусне Брайтън за два месеца и половина

Ансу Фати ще пропусне Брайтън за два месеца и половина

Ансу Фати отново ще трябва да си вземе по-дълга почивка. Нападателят на Брайтън ще отсъства месеци наред заради контузия на ахилесовото сухожилие

Травма получи Ансу Фати в мача от Висшата лига на Нотингам Форест (3:2). 21-годишният футболист трябваше да бъде заменен в 21-ата минута. В четвъртък нападателят беше в Барселона за допълнително лечение; Фати е под наем от Барса в Брайтън и Хоув Албиън до края на сезона.

След три участия за каталунците, Ансу Фати е играл в нови мачове от лигата в Англия (2 гола). В първите седем случая той влезе като резерва, а във всеки от последните два мача беше в стартовата единайсеторка. Той се появи и в четири мача в Лига Европа и впечатли с гол и асистенция при победата с 2:0 в Амстердам в началото на ноември

Винаги има неуспехи

Фати неведнъж е възпрепятстван от сериозни контузии. Първата от тях той получи в деветия ден на мача през сезон 2020/21, като се наложиха няколко операции заради травма на менискуса и той пропусна целия сезон. Следващата контузия последва през ноември 2021 г. – пореден провал след кратко завръщане

Фати е пощаден от нови сериозни контузии от 2022/23 г. нататък, но треньорът на Барселона Хави вече не разчита редовно на вече най-младия голмайстор на Барселона в историята на лигата (оттогава е заменен от Ламин Ямал), отчасти като предпазна мярка. Ансу Фати е пропуснал общо 106 мача на Барса поради контузия