szerda, május 8, 2024
HomeTennisAlcaraz és Medvegyev ismét Indian Wellsben a döntőben

Alcaraz és Medvegyev ismét Indian Wellsben a döntőben

A címvédő Carlos Alcaraz folytatta győzelmi sorozatát Indian Wellsben, és az év első vereségét okozta Jannik Sinnernek. Most a tavalyi döntő visszavágójára kerül sor

A címvédő Carlos Alcaraz ismét döntőbe jutott az Indian Wellsben zajló Tennis Masters-tornán, és az év első vereségét okozta az Australian Open-győztes Jannik Sinnernek. Alcaraz 1:6, 6:3, 6:2-re nyerte az elődöntőt, bár a spanyolnak az Alexander Zverev elleni negyeddöntőben történt méhrajos megszakítás után háromórás esőt kellett elviselnie az elődöntőben.

Az évet zsinórban 16 győzelemmel kezdő Sinner ekkor 2:1-re vezetett, és a megszakítás után az első szettet is uralta. Alcaraz azonban ezután taktikát és visszavágóhelyzetet váltott, és gyakrabban ment a hálóhoz. A 20 éves spanyol 2:05 óra után végül megnyerte az ütésváltást a 22 éves dél-tiroli ellen.

Alcaraz a döntőben Daniil Medvegyevvel találkozik majd, akárcsak tavaly. A 28 éves orosz szintén három szettben 1:6, 7:6 (7:3), 6:2-re nyerte meg az elődöntőt az amerikai Tommy Paul (26) ellen. Paul a második szett tie-breakjében 3:2-re vezetett, de aztán sorozatban öt pontot veszített, miután kifordult a bokája. A szünet és a bokája kezelése után a harmadik szettben az amerikai amerikai megingottnak tűnt, de Medvegyev végül győzött.

A női egyesben is megismétlődik vasárnap egy korábbi Indian Wells-i döntő. A két évvel ezelőttihez hasonlóan a világelső lengyel Iga Swiatek a görög Maria Sakkari ellen lép pályára