szerda, május 1, 2024
HomeFootballAkut veszélyben az Európa-bajnokság: Alaba keresztszalag-szakadást szenvedett

Akut veszélyben az Európa-bajnokság: Alaba keresztszalag-szakadást szenvedett

Nem sok jót ígértek a Villarreal elleni 4-1-es győzelem alkalmával David Alaba sérülése körüli jelenetek. A diagnózis azonnal szertefoszlatta a reményeket

A hír gyorsan érkezett, és nagyon gyorsan beütött. Alig 43 perccel a végső sípszó után jelentette be a Real Madrid, hogy David Alaba elszakadt az elülső keresztszalag a bal térdében az FC Villarreal elleni vasárnapi (4:1) mérkőzésen. Egy szerelés után beszorult a gyepbe, és közben kifordult a térde.

A 31 éves osztrák várhatóan hat hónapig lesz kénytelen kihagyni a játékot, és a következő napokban megműtik. A védő klubszezonja szinte biztosan véget ért – és a németországi Euro 2024-es részvételét is akut veszély fenyegeti

Ancelotti „hihetetlennek” tartja

A Real Madridot keményen megviselte a vereség. A fehéreknél már hét másik játékos is sérült Arda Güler, Dani Carvajal, Eduardo Camavinga, Vinicius Junior, Ferland Mendy, Thibaut Courtois és Eder Militao személyében. Utóbbi – akárcsak a kapus Courtois – keresztszalag-szakadás miatt szintén hónapokig fog hiányozni, ami azt jelenti, hogy a téli szünetben szinte biztosan új szakembert kell majd hozni a védelem közepére.

A Real nagy tapasztalattal rendelkező edzője, Carlo Ancelotti „nagyon szomorú hírről” beszélt, és hozzátette: „Ez az első alkalom, hogy három játékosomnak is elszakadt a keresztszalagja. Hihetetlen. „