szombat, május 11, 2024
HomeMotorsportsADAC GT4 Germany Oschersleben 2024: Piana az első futam pole pozíciójában

ADAC GT4 Germany Oschersleben 2024: Piana az első futam pole pozíciójában

A Hofor Racing by Bonk Motorsport versenyzője a legjobb időt érte el az első ADAC GT4 Germany Oschersleben-i futam kvalifikációján

Gabriele Piana verhetetlen volt a szombati, oscherslebeni ADAC GT4 Germany futam kvalifikációján. A Hofor Racing by Bonk Motorsport BMW M4 GT4-esével az olasz 1:29.811 perc alatt körözött a 3,667 kilométeres pályán.

Ez volt a negyedik pole pozíciója az ADAC sportkocsis sorozatában, és a harmadik Oscherslebenben. „Az itteni pálya egyszerűen fekszik nekem, és nagyon tetszik” – mondta sugárzóan Piana, aki Michael Schrey-vel osztozik a pilótafülkében.

Egy pillantás az időmérőkre mutatja, hogy Piana mennyire jól boldogul Oscherslebenben. A kvalifikáción 0,419 másodperccel előzte meg a második helyezettet.

„A csapat az ideális időben küldött ki a pályára. Az első gyors körömön először alkalmazkodtam a körülményekhez” – magyarázta Piana. „Ennek ellenére ez egy erős idő volt. A következő körben aztán ismét javítottam. Azonban nem voltam teljesen elégedett a körömmel.”

A második helyet Enzo Joulie és Marc de Fulgencio (Mücke Motorsport) Mercedes-AMG GT4-je szerezte meg a már említett 0,419 másodperces lemaradással. A spanyol de Fulgencio ült a volánnál a kvalifikáción, és 1:30.230 perces időt autózott. Piana Hofor Racing by Bonk Motorsport csapattársai, Tim Reiter és Leon Wassertheurer 0,563 másodperces hátránnyal a harmadik helyen végeztek.

Leyton Fourie és Max Rosam (FK Performance Motorsport) BMW-je 0,783 másodperces hátránnyal a negyedik helyen végzett. Thomas Rackl és Andreas Jochimsen (ME Motorsport) zárta az első öt helyezettet. Ez azt jelentette, hogy négy BMW M4 GT4 állt az első öt helyen a kvalifikáción.

Az ADAC GT4 Germany első futama szombaton 17:30-kor rajtol, és a SPORT1 élőben közvetíti az ingyenesen fogható televízióban. Az akciót a sport1.de, a ServusTV On és az ADAC Motorsport youtube.com/adacmotorsports.

csatornája is közvetíti.

„Az első helyről indulunk, így természetesen a győzelem az egyértelmű cél. Csapattársam, Michael Schrey szintén nagyon tapasztalt. Szóval magabiztosan vágunk neki a versenynek” – tekint előre a pole pozícióból induló Piana.