péntek, május 10, 2024
HomeNBAA Wagner testvérek nyerték az első tesztet - Theis kezd a Pacersnél

A Wagner testvérek nyerték az első tesztet – Theis kezd a Pacersnél

A világbajnoki győzelem után Franz és Moritz Wagner sikerrel kezdte az NBA előszezonját, míg Zion Williamson sikeresen tért vissza. Daniel Theis a kezdetektől fogva kezdett a Pacersnél.

A kosárlabda-világbajnok Franz és Moritz Wagner nagyjából egy hónappal a manilai aranyérmet követően győzelemmel kezdte meg az új NBA-szezon előszezonját. A német testvérpár szerda este az Orlando Magickel 122-105-re nyert az előszezonban a New Orleans Pelicans otthonában. Míg Franz Wagner kezdőként 15 perc alatt kilenc pontot tett a közösbe, addig Moritz a padról beszállva 14 perc alatt hat pontot szerzett és öt lepattanót szedett.

A Pelicans sztárja, Zion Williamson ugyanakkor NBA-padon ünnepelte visszatérését: január 2. óta nem játszott combsérülés miatt. Tizenöt perc alatt tisztességes kezdeti formában mutatkozott be (tizenkét pont, öt lepattanó és öt assziszt). „Jól nézett ki. Megállíthatatlan” – volt elégedett csapattársa teljesítményével C. J. McCollum.

A mérkőzés legeredményesebb pontszerzője a Magic centere, Wendell Carter Jr. volt, aki 18 pontot és öt lepattanót tett a közösbe, így jelentős szerepet játszott a Magic előszezonbeli nyitó győzelmében. Paolo Banchero (12 pont, 6 lepattanó) szolgáltatta a meccs egyik csúcspontját, a 2022-es év első számú választottja egy keresztlabdát csúsztatott el Williamson mellett, majd a Pelicans centere, Jonas Valanciunas felett egy ütős zsákolással fejezte be a meccset.

Theis a földre kerül Brooks faultja után

Daniel Theis személyében a harmadik német NBA-profi is pályára lépett az estén. A 31 éves játékos kezdett az Indiana Pacersben a Houston Rockets elleni párharcban (103:122), és 18 perc játék alatt két pontot, öt lepattanót, valamint két blokkot gyűjtött be. Az első negyed közepén a magasember rövid időre kidőlt, miután Dillon Brooks ágyékon találta. A Rockets újoncát ezt követően egy Flagrant Foul 2-vel küldték el.

Szeptember 10-én Theis és Wagnerék szenzációsan megnyerték a német válogatottal a világbajnoki címet Manilában. Az Orlandóval Wagnerék az új szezonban, amely október 26-án este a Houston Rockets elleni hazai meccsel kezdődik, a rájátszásért zajló tornán szeretnének beleszagolni a rájátszásba. Az előszezonban a floridai csapat csak a 13. helyen végzett keleten.

Különösen Franz Wagner tehet újabb ugrást harmadik NBA-évében, miután az előző szezonban 18,6 pontot átlagolt. A 22 éves játékos a mindössze 20 éves Bancheróval együtt – akinek az amerikai válogatottal Manilában az elődöntőben legyőzték a németeket – ígéretes pontszerző duót alkot.

A regnáló bajnok Denver Nuggets szerda este szintén a Phoenix Suns elleni 115-107-es győzelemmel kezdte meg az előszezont. Nikola Jokic és Jamal Murray egyaránt jó 18 percet játszott a pályán, Jokic kilenc pontot szerzett, Murray tizenkét ponttal és öt assziszttal jelentkezett. A Sunsnál viszont a három sztár, Kevin Durant, Devin Booker és Bradley Beal is kímélve maradt.