петък, май 10, 2024
HomeNBAБратята Вагнер печелят първия тест - Тейс започва за Pacers

Братята Вагнер печелят първия тест – Тейс започва за Pacers

След спечелването на Световното първенство Франц и Мориц Вагнер започнаха успешно предсезонната подготовка в НБА, а Зион Уилямсън се завърна успешно. Даниел Тайс започна от самото начало за Пейсърс.

Световните шампиони по баскетбол Франц и Мориц Вагнер започнаха успешно предсезонната подготовка за новия сезон в НБА с победа около месец след златния си триумф в Манила. Германският братски дует спечели предсезонния мач с Орландо Меджик със 122:105 в Ню Орлиънс Пеликанс в сряда вечер. Докато Франц Вагнер вкара девет точки за 15 минути игра като стартов играч, Мориц слезе от пейката, за да вкара шест точки и да вземе пет борби за 14 минути.

В същото време звездата на Пеликанс Зион Уилямсън отпразнува завръщането си на паркета в НБА: Той не беше играл от 2 януари поради контузия на бедрото. За 15 минути игра той се представи в прилична начална форма (дванадесет точки, пет борби и пет асистенции). „Той изглеждаше добре. Неудържим е“, доволен от представянето на съотборника си бе Си Джей Макколъм.

Най-резултатният играч в мача беше центърът на Меджик Уендъл Картър-младши, който се отчете с 18 точки и пет борби и по този начин изигра значителна роля за дебютната победа на Меджик в предсезонната подготовка. Паоло Банчеро (12 точки, 6 борби) осигури един от най-интересните моменти в мача, тъй като избраният под номер 1 през 2022 г. се измъкна с крос покрай Уилямсън, след което завърши с гръмотевичен дъмпинг над центъра на Пеликанс Йонас Валанчунас.

Тейс пада след фаул на Брукс

В лицето на Даниел Тайс през нощта беше повикан трети германски специалист от НБА. 31-годишният баскетболист започна за Индиана Пейсърс в двубоя им с Хюстън Рокетс (103:122) и за 18 минути игра събра две точки, пет борби, както и два блока. В средата на първата четвърт едрият мъж падна за кратко, след като бе ударен в слабините от Дилън Брукс. Впоследствие новобранецът на „Ракетите“ беше изгонен с флагрантен фаул 2.

На 10 септември Тейс и Вагнер сензационно спечелиха титлата на Световната купа с националния отбор на Германия в Манила. С Орландо Вагнерови искат да нахлуят в плейофния турнир за влизане в плейофите през новия сезон, който започва в нощта на 26 октомври с домакински мач срещу Хюстън Рокетс. В предсезонната подготовка отборът от Флорида завърши едва на 13-о място на Изток.

По-специално Франц Вагнер може да направи нов скок в третата си година в НБА, след като през миналия сезон имаше средно по 18,6 точки. Заедно с едва 20-годишния Банчеро, чийто национален отбор на САЩ победи германците на полуфинала в Манила, 22-годишният играч оформя обещаващ точков дует.

Действащият шампион Денвър Нъгетс също стартира предсезонната си подготовка в сряда вечер с победа над Финикс Сънс със 115-107. Никола Йокич и Джамал Мъри изиграха по 18 минути на терена, Йокич вкара девет точки, а Мъри се отчете с дванадесет точки и пет асистенции. За „Сънс“ обаче бяха пощадени трите звезди Кевин Дюрант, Девин Букър и Брадли Бийл.