péntek, május 10, 2024
HomeFootballA svájci duó lelőtte Miamit - Messi mindenkinek hiányzik

A svájci duó lelőtte Miamit – Messi mindenkinek hiányzik

Az Inter Miami Lionel Messi nélkül szenvedte el az újabb kudarcot. A chicagói 1:4-nél két svájci játékos is nagyot játszott.

Úgy néz ki, hogy az MLS rájátszásában Lionel Messi nélkül kell beérnie. Az Inter Miami csütörtök este (MÁSZ) 4-1-re kikapott a Chicago Fire otthonában, ezzel tovább csökkentek az esélyei a hosszabbításra. Messi sorozatban negyedszer hagyta ki a világos idegenbeli vereséget izomproblémák miatt. A világbajnok, aki tizenkét fellépésén tizenegyszer volt eredményes, nem is utazott el.

Míg az Inter Messivel még veretlen, addig a Beckham szerződtetése óta eltelt hat meccsből csak egyet nyert meg a klub, amikor Messi nem szerepelt. De nem csak Messi hiányzott csapattársainak. „Sokan azért voltak itt, hogy Messit lássák. És ki ne szeretné ezt?” – mondta Frank Klopas, a Fire vezetőedzője. „De ők egy jó teljesítményt láttak a csapatunktól.”

Egy svájci duó különösen felpörgette a Soldier Fieldet. A korábbi Bayern-profi, a most 31 éves Xherdan Shaqiri a negyedik és az ötödik gólját szerezte a szezonban, amivel 1-0-ra (49.) és 4-1-re (73.) alakította az eredményt, bekeretezve a nála hét évvel fiatalabb Maren Haile-Selassie kettős találatát (62-65), aki januárban csatlakozott Chicagóhoz a Lugano FC-től. Időközben Josef Martinez büntetőből egyenlített (53.).

Messi & Co.-t még az új play-off formátum sem segíti?

„Természetesen hiányzik a világ legjobb játékosa” – ismerte el a Miami edzője, Gerardo Martino, akinek tizenegyese most győzelemre van ítélve. Három meccs van hátra – egyszer a Cincinnati, kétszer a Charlotte ellen -, az Internek öt pontot kell behoznia a keleti konferencia kilencedik helyén álló Montrealhoz képest, amely között még három klub van, köztük a Chicago.

A Keleti és a Nyugati Konferencia első hét csapata kvalifikálja magát a rájátszásba, míg a nyolcadik és kilencedik helyezettek további két-két résztvevővel játszanak wild-card meccseket. Ez utóbbiról csak februárban döntött a liga, bizonyára nem gondolva az Interre és Messire. Most azonban az új alakulat azzal fenyeget, hogy még ezt a hátsó ajtót is kihagyja.