събота, май 18, 2024
HomeFootballШвейцарското дуо сваля Маями - Всички пропускат Меси

Швейцарското дуо сваля Маями – Всички пропускат Меси

Интер Маями претърпя поредния си неуспех без Лионел Меси. При 1:4 в Чикаго двама швейцарски футболисти изиграха голяма роля.

Изглежда, че плейофите в МЛС ще трябва да се справят без Лионел Меси. Интер Маями загуби с 4:1 от Чикаго Файър в четвъртък вечер (централноевропейско време), с което още повече намали шансовете си за удължаване на сезона. Меси пропусна категоричното поражение навън за четвърти пореден път заради мускулни проблеми. Световният шампион, който вкара единадесет пъти в дванадесетте си участия, дори не беше предприел пътуване.

Докато Интер все още е непобеден с Меси, клубът на Бекъм е спечелил само един от шестте мача след подписването му, когато той не е участвал. Но съотборниците на Меси не бяха единствените, на които той липсваше. „Много хора бяха тук, за да видят Меси. А кой не иска това?“, заяви старши треньорът на Файър Франк Клопас. „Но те видяха добро представяне от нашия отбор.“

Едно швейцарско дуо в частност вдигна градуса на Солджър Фийлд. Бившият професионалист на Байерн Кшердан Шакири, сега на 31 години, вкара четвъртия и петия си гол за сезона за 1:0 (49-и) и 4:1 (73-и), оформяйки двойно попадение (62-65) от Марен Хайле-Селасие, седем години по-млад от него, който се присъедини към Чикаго от ФК Лугано през януари. Междувременно Йозеф Мартинес беше изравнил с дузпа (53-та).

На Меси и компания няма да помогне дори новият формат на плейофите?

„Разбира се, че ни липсва най-добрият играч в света“, призна треньорът на Маями Херардо Мартино, чиято единайсеторка вече е обречена на победа. В оставащите три мача – веднъж срещу Синсинати и два пъти срещу Шарлот – Интер трябва да навакса пет точки изоставане от Монреал, девети в Източната конференция, като между тях все още се намират три клуба, включително Чикаго.

Седемте най-добри отбора във всяка от Източната и Западната конференция се класират за плейофите, докато осмият и деветият отбор играят с още двама участници в мачовете за „уайлд кард“. Лигата взе решение за последните едва през февруари, със сигурност не без да помисли за Интер и Меси. Сега обаче новият ръководител заплашва да пропусне дори тази задна врата.