hétfő, április 29, 2024
HomeBundesligaA statisztikák a Bayernnek kedveznek, de a Milan és a Liverpool elrettentő...

A statisztikák a Bayernnek kedveznek, de a Milan és a Liverpool elrettentő példák

A kiinduló helyzet egyértelmű: az FC Bayern és az FC Arsenal győztese jut tovább a Bajnokok Ligája szerda esti elődöntőjébe, ha kell, büntetőkkel.

A statisztika azóta kérdéses, amióta az UEFA eltörölte a vendéggólok szabályát az európai kupaporondon. A múlttal való összehasonlítások ezért kissé torzak. A múltban az FC Bayern 2:2 az FC Arsenal elleni első mérkőzésen többet ért volna; a második mérkőzésen egy 0:0 vagy 1:1 is elég lett volna. Egy ilyen eredmény hosszabbítást vagy akár büntetőpárbajt jelentett volna szerda este. A kiinduló helyzet egyértelmű: a mérkőzés győztese, bármeddig is tart, továbbjut az elődöntőbe.

Ennek ellenére a német rekordbajnokok kiinduló helyzete nem is olyan rossz. A müncheniek európai kupatörténelmük során 25 alkalommal játszottak döntetlent idegenben az első mérkőzésen, és ezt követően 22 alkalommal jutottak tovább. Az FC Bayern otthon mindig is erős volt. Háromszor 2-2-es döntetlennel tértek haza az első mérkőzésen elszenvedett kirándulásról, és kétszer jutottak tovább.

De vigyázat: 2007-ben az AC Milan San Siróban elért 2-2-es döntetlen után közelinek tűnt a továbbjutás, de a visszavágón „Pippo” Inzaghi egy duplával véget vetett az álmoknak a 2-0-s milánói győzelemmel. És az utolsó, idegenbeli döntetlen is rosszul végződött. Az FC Liverpool FC-nél elért 0-0-s döntetlen után a 2018/19-es bajnokság 16. fordulójában a Bayern az Allianz Arénában elszenvedett 3-1-es vereség után búcsúzott a versenytől.

Ha szerdán kiesnek, akkor sorozatban negyedszer jutnak a negyeddöntőbe. Legutóbb azonban mindig az első mérkőzésen elszenvedett vereség jelzálogával mentek a visszavágóra: 2021-ben a Paris St. Germain ellen 2:3, 2022-ben az FC Villareal otthonában 0:1, egy éve pedig a Manchester City ellen 0:3

A legutóbbi büntetőpárbaj 2012-ben

Ha büntetőpárbajra kerülne sor, az ritkaságszámba menne Münchenben. Legutóbb 2012-ben a Real Madridnál az elődöntőben kellett szembenézniük ezzel az izgalommal egy kieséses szakaszban, ahol a „Final dahoam” döntőbe jutottak. Ennek a történetnek a vége közismert: Vereség büntetőkkel.

Szerda este Leon Goretzkának kell majd figyelnie, aki a Bayern egyetlen sárga lap által fenyegetett játékosa, és ha figyelmeztetik, ki kell hagynia az elődöntő első mérkőzését.