csütörtök, május 2, 2024
HomeNBAA sorozat elszakadt: Celtics elpazarolja 22 pontos előnyét a negyedik negyedben

A sorozat elszakadt: Celtics elpazarolja 22 pontos előnyét a negyedik negyedben

A Boston Celtics lenyűgöző győzelmi sorozatának meghosszabbítása már csak formalitásnak tűnt. De a 22 pontos előny kilenc perccel a vége előtt nem volt elég a Cleveland Cavaliers ellen, mert egy Dean Wade nevű embernek volt valami ellenvetése

A clevelandi „Rocket Mortgage FieldHouse” már rég nem látott ilyen meccset (ha nem számítjuk Max Strus pár nappal ezelőtti, Dallas elleni csodadobását). Amikor megszólalt a végső dudaszó, sok Cavs-szurkoló hitetlenkedve nézett egymásra. Csapatuk épp most nyert 105:104-re. Nem kisebb ellenfél ellen, mint a fölényes Boston Celtics (48-13) ellen, amely sorozatban tizenegy győzelemmel utazott Ohióba – és kilenc perccel a vége előtt még mindig 93-71-re vezetett.

Wade az uszodában

De a Cavs nem hagyta cserben magát, főleg egyikük nem. Az irányító Dean Wade innentől kezdve tűzben volt, mind a hét dobását (köztük öt hármast) értékesítette, így csak a negyedik negyedben összesen 20 pontot szerzett (összesen 23-at). A 27 éves játékos általában öt pont körül szokott átlagolni meccsenként, de ezúttal „akkora volt a gyűrű, mint egy úszómedence” – mondta a meccs után a győztes. Végül a Cavs történetének legnagyobb negyedik negyedbeli visszatérése lett tökéletes. Méghozzá az All-Star Donovan Mitchell nélkül, aki térdszalagszakadás miatt hiányzott.

A Boston még reménykedett a fordulatban a záró támadásban, de az eredetileg Jayson Tatumnak (26 pont) tulajdonított faultot a felülvizsgálat után visszavonták. Tökéletes volt ez a csodás győzelem a Cavs (40-21) számára, amely így a harmadik helyen áll keleten, míg a Celtics továbbra is fölényesen vezet

Magikus nyúzás – a Nets visszavág

A tabellán lejjebb az Orlando Magic (36-26) igazán erős csapattá vált. Így aztán gyorsan kipipálható a Charlotte Hornets (15-47) 101:89-es győzelme, amelyhez Paolo Banchero 20, Moritz Wagner 11, Franz Wagner pedig a saját mércéjéhez képest sovány nyolc ponttal járult hozzá.

A Magic zsinórban négy győzelem után már a negyedik helyen áll, amit a Brooklyn Nets (25-37-gyel tizenegyedik) nagyon szeretne. A New York-iak legalább életben tartották az esélyeiket arra, hogy legalább a rájátszásba kerüljenek, 112-107-es győzelemmel az erősen megfogyatkozott Philadelphia 76ers (Embiid nélkül, Maxey nélkül; 35-26) ellen. Dennis Schröder erősen játszott, 20 ponttal és nyolc assziszttal volt az egyik főszereplő.

A Magic és a Nets között a New York Knicks az ötödik helyen áll, de 100-116-os vereséget szenvedett a Nets riválisa, az Atlanta Hawks ellen (10., 27-34). Isaiah Hartenstein kezdett, és 20 perc alatt öt pontot szerzett és hat lepattanót szedett. A Knicksnél jelenleg a topjátékosok, Jalen Brunson és Julius Randle hiányoznak sérülés miatt.

Doncic következő gálája nem elég

Még egy pillantás Nyugatra: A pont nélküli Maximilian Kleberrel (egy lepattanó) a Dallas Mavericks (34-28) 120:137-re kikapott az Indiana Pacers (35-28) otthonában. Ezen még Luka Doncic (39 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz) újabb tripla-duplája sem segített – ez volt zsinórban a negyedik 30 pont feletti teljesítménye. A texasiak zsinórban három vereség után veszélyben vannak, hogy kiesnek a konferencia első hat helyéről.

A bajnok Denver Nuggets (42-20) hazai közönség előtt 107-117-re kikapott hosszabbítás után a Phoenix Sunstól (36-26), amelyet Kevin Durant (35 pont) hosszabbításban szerzett nyolc pontjával vezetett győzelemre