szerda, május 15, 2024
HomeTennisA melbourne-i döntős Collins az első tízben - Nadal az ötödik

A melbourne-i döntős Collins az első tízben – Nadal az ötödik

Melbourne – Az Australian Open döntőjébe való meglepő bejutásának köszönhetően az amerikai teniszező, Danielle Collins először került be a világranglista első tíz helyezettje közé.

A január 31-én közzétett rangsor szerint a 28 éves játékos 20 helyet javított, és most a tízedik helyen áll. Collins Melbourne-ben jutott be első Grand Slam-döntőjébe, ahol két szettben kapott ki az ausztrál Ashleigh Barty-tól. Barty, aki 44 év óta az első hazai tornagyőztes, továbbra is vezeti a világranglistát. A kieli Angelique Kerber, Németország legjobb teniszezője az Australian Open után is a világranglista 20. helyén áll, annak ellenére, hogy az első fordulóban kiesett.

Az Australian Open-bajnok Rafael Nadal továbbra is ötödik a világranglistán. A 35 éves spanyol másodszor nyerte meg az Australian Opent, és összesen 21. Grand Slam-címét ünnepelhette. Az első szett 0:2-es hátránya után Nadal megfordította a döntőt a világranglista második helyén álló orosz Daniil Medvegyev ellen, és 2:6, 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, 6:4, 7:5-re nyert.

Nadal ezzel Grand Slam-rekorder lett, megelőzve a szerb világelső Novak Djokovicot és Roger Federert. A térdproblémái miatt szünetet tartó Federer újabb 13 helyet csúszott vissza, és már a 30. A hamburgi olimpiai bajnok Alexander Zverev a legjobb 16 között történt kiesése ellenére is a harmadik helyen áll.