péntek, május 3, 2024
HomeNBA"A megfelelő lépéseket teszem": Wagner Ferenc remekel a Knicks ellen

„A megfelelő lépéseket teszem”: Wagner Ferenc remekel a Knicks ellen

Franz Wagner 32 pontos szezoncsúcsot dobott az Orlando Magic New York Knicks elleni győzelmén. Dennis Schröder számára nem mennek túl jól a dolgok. Az NBA szombat hajnalban

A világbajnok Franz Wagner továbbra is nagyot játszik az NBA-ben. A 22 éves játékos 32 pontos egyéni szezoncsúccsal 117:108 (55:44) hazai győzelemre vezette az Orlando Magicet a New York Knicks ellen helyi idő szerint pénteken. Wagner emellett leszedett kilenc lepattanót és négy labdaszerzést is elkönyvelhetett. Az elmúlt öt mérkőzésen 26,8 pontot átlagolt. „Agresszíven játszom és a megfelelő mozdulatokat teszem – ha ezt teszed, akkor könnyű dobásokat is szerzel” – mondta Wagner a futásáról.

A szélső csak a záró szakaszban tíz pontot szerzett, és többször is kétszámjegyűre növelte az Orlando előnyét. „A Knicks a negyedik negyedben megindult, de mi megőriztük a hidegvérünket” – mondta Wagner csapata 19 587 néző előtt nyújtott teljesítményéről. Az Orlando csapat történetében még soha ennyi néző nem járt hazai mérkőzésen. Franz testvére, Moritz Wagner hét pontot és tizenegy lepattanót szerzett, míg Isaiah Hartenstein hét pontot szerzett a Knicksnek.

Theis Clippers formában van – OKC egyébként

A Magic az ötödik helyen áll a keleti konferenciában, míg a kosárlabda-világbajnok Dennis Schröder vezette Toronto Raptors továbbra is a playoff-helyeken kívül van. A kanadai csapat 118:120-ra (53:68) kapott ki a listavezető Boston Celtics otthonában. A bostoniak Luke Kornet 32 másodperccel a vége előtt szerzett góljával döntő 118:116-os vezetést szereztek. Schröder egymás után második mérkőzésén állt be a kispadról, és 15 pontot dobott, valamint kilenc asszisztot adott.

Daniel Theis vezetésével a Los Angeles Clippers 117:106 (59:54) arányú győzelmet aratott a Memphis Grizzlies felett. Theis öt pontot dobott és két blokkot készített elő. A Clippers az utolsó 13 mérkőzéséből tizenegy győzelemmel a negyedik helyre küzdötte fel magát a nyugati konferenciában.

Az Oklahoma City Thunder továbbra is az NBA meglepetéscsapata. A Nyugat második helyezettje 119:93 (54:48) arányban győzte le idegenben a Denver Nuggetset, és megállította a címvédő sorozatban hat győzelmet számláló sorozatát. A kanadai válogatott Shai Gilgeous-Alexander 40 ponttal vezette a Thundert.