неделя, април 28, 2024
HomeNBA"Правя правилните ходове": Франц Вагнер е отличен срещу Никс

„Правя правилните ходове“: Франц Вагнер е отличен срещу Никс

Франц Вагнер вкара рекордните за сезона 32 точки при победата на неговия Орландо Меджик срещу Ню Йорк Никс. Нещата не се развиват толкова добре за Денис Шрьодер. НБА в събота сутрин

Световният шампион Франц Вагнер продължава да играе на високи обороти в НБА. С личен рекорд за сезона от 32 точки 22-годишният играч изведе своите Орландо Меджик до домакинска победа над Ню Йорк Никс със 117:108 (55:44) в петък (местно време). Вагнер също така грабна девет борби и открадна четири топки. Той има средно по 26,8 точки в последните пет мача. „Играя агресивно и правя правилните движения – когато правиш това, правиш и лесни стрелби“, каза Вагнер за своята серия.

Само в последния период крилото вкара десет точки и неколкократно увеличи преднината на Орландо до двуцифрена. „Никс“ тръгнаха на серия в четвъртата четвърт, но ние запазихме хладнокръвие“, каза Вагнер за представянето на своя отбор пред 19 587 зрители. Никога досега в историята на отбора на Орландо на домакински мач не са присъствали повече зрители. Братът на Франц – Мориц Вагнер, отбеляза седем точки и единадесет борби, а Исая Хартънщайн вкара седем точки за Никс.

Клипърс на Тайс във форма – все пак в OKC

Магиците са на пето място в Източната конференция, докато Торонто Раптърс, водени от световния шампион по баскетбол Денис Шрьодер, все още са извън местата за плейофите. Отборът от Канада загуби със 118:120 (53:68) от лидерите Бостън Селтикс. Люк Корнет от Бостън вкара 32 секунди преди края и даде на своите решителна преднина от 118:116. Шрьодер се появи от пейката за втори пореден мач и отбеляза 15 точки и направи девет асистенции.

Даниел Тайс изведе Лос Анджелис Клипърс до победа със 117:106 (59:54) над Мемфис Гризлис. Тейс отбеляза пет точки и направи два блока. С единадесетте си победи от последните 13 мача Клипърс си проправиха път до четвъртото място в Западната конференция.

Оклахома Сити Тъндър остава отборът изненада в НБА. Вторият отбор на Запад разгроми Денвър Нъгетс със 119:93 (54:48) при гостуването си и спря серията на защитаващите титлата си от шест поредни победи. Канадският международен играч Шай Гилджъс-Александър поведе Thunder с 40 точки.