szerda, május 1, 2024
HomeFootballA ManUnited ismét csalódást okozott: a Newcastle könnyedén jutott a negyeddöntőbe

A Manchester United ismét képtelen volt megállítani a lejtmenetét a Ligakupában a Newcastle United ellen, és végül megérdemelten kapott ki 3-0-ra.

A United edzője, Erik ten Hag hét változtatást eszközölt a Manchester City elleni 3-0-s vereséghez képest: Reguilon, Hannibal, Casemiro, Antony, Mount, Garnacho és Martial kezdhetett. Evans, Eriksen, Amrabat, Bruno Fernandes, McTominay, Rashford és Höjlund a kispadra került.

Eddie Howe kezdő tizenegyében nyolc változás történt: a Newcastle edzője Dubravka, Livramento, Krafth, Dumett, Targett, Hall, Willock és Ritchie helyett Pope-ot, Trippier-t, Lascelles-t, Schär-t, Burn-t, Bruno Guimaraes-t, Almiron-t és Wilson-t hozta be a Wolverhamptonban elért 2-2-es döntetlenhez képest. Csak Longstaff, Joelinton és Gordon maradt a kezdőcsapat tagja.

A nagy rotáció mind a Vörös Ördögök, mind a Szarkák számára nyilvánvaló volt a kezdéskor. A csapatok ráéreztek a meccsre és megküzdöttek a játék irányításáért. Felváltva voltak a labdabirtoklási periódusok, de kevés gólszerzési lehetőség adódott.

Newcastle duplán talált be

A Newcastle aztán az első lehetőségével megszerezte a vezetést: Livramento félig balról küldte be Almiront (28.). Az 1:0 lendületet adott a vendégeknek, akik egyre többet támadtak és nem sokkal később növelték előnyüket: Hall csodálatos közvetlen közelről lőtt a jobb sarokba (36.).

Az önbizalomhiány érezhető volt a Vörös Ördögökön. Ten Hag csapatának nem sok minden sikerült. A támadási megközelítések szinte kizárólag távolról érkeztek, de még a távoli lövések is veszélytelenek maradtak.

Csalódást okozott a United – Willock 3:0-ra

Ez a második félidőben sem változott. A térfélcserét követő első percekben történt kisebb élénkülést – a United egy ponton bejátszotta magát a Szarkák térfelére anélkül, hogy igazán meggyőzővé vált volna – csírájában elfojtotta a 0:3: Willock labdaszerzés után a tizenhatos szélére vezette a labdát, és ellenállhatatlanul a jobb sarokba temette azt (60.).

A mérkőzés eldőlt. Az ismét csalódást keltő Manchester Unitedből hiányzott a tempó, az ötletek és az elszántság. A hazaiak időnként tanácstalannak tűntek. A Szarkák viszont gond nélkül kezelték a tiszta előnyt, és idővel meg is szerezték azt.

A Vörös Ördögök a derbin elszenvedett vereség után elszenvedték következő vereségüket. A Newcastle örülhet a Ligakupa negyeddöntős helyének.

A Premier League mindkét csapat számára jövő szombaton folytatódik. A United a Fulham FC-hez látogat (13.30), a Newcastle pedig 18.30-kor az Arsenal FC-t fogadja.