неделя, май 12, 2024
HomeFootballManUnited отново разочарова: Нюкасъл с лекота се класира на четвъртфиналите

ManUnited отново разочарова: Нюкасъл с лекота се класира на четвъртфиналите

Манчестър Юнайтед отново не успя да спре низходящата си тенденция в Купата на Лигата срещу Нюкасъл Юнайтед и в крайна сметка заслужено загуби с 3:0.

Треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг направи седем промени в сравнение с поражението с 3:0 срещу Манчестър Сити: Регуйлон, Ханибал, Каземиро, Антони, Маунт, Гарначо и Мартиал получиха разрешение да започнат. Еванс, Ериксен, Амрабат, Бруно Фернандес, МакТоминай, Рашфорд и Хьойлунд се преместиха на пейката.

В стартовата единайсеторка на Еди Хау бяха направени осем промени: треньорът на Нюкасъл включи Дубравка, Ливраменто, Крафт, Дюмет, Таргет, Хол, Уиллок и Ричи на мястото на Поуп, Трипиър, Ласелс, Шар, Бърн, Бруно Гимараеш, Алмирон и Уилсън в сравнение с равенството 2:2 в Уулвърхемптън. Единствено Лонгстаф, Жоелинтон и Гордън останаха в стартовия състав.

Многобройните ротации бяха очевидни както за Червените дяволи, така и за Свраките още в самото начало. Отборите се чувстваха в течение на мача и се бореха за контрол над играта. Редуваха се периоди на владеене на топката, но възможностите за отбелязване на гол бяха малко.

Нюкасъл вкара двойно попадение

След това Нюкасъл поведе още при първата си възможност: Ливраменто изпрати Алмирон в наказателното поле от полулева позиция (28-и). Резултатът 1:0 даде импулс на гостите и те започнаха да атакуват все по-често и малко по-късно увеличиха преднината си: Хол вкара чудесен директен удар в десния ъгъл (36.).

Липсата на самочувствие се забелязваше при „червените дяволи“. Отборът на Тен Хаг не успя да се справи много. Подходите в атака идваха почти изключително от разстояние, но дори далечните удари оставаха безобидни.

United разочарова – Уиллок за 3:0

Това не се промени и през второто полувреме. Малкото съживяване в първите минути след смяната на краищата – Юнайтед се разиграха в половината на Свраките в един момент, без да станат наистина убедителни – беше потушено в зародиш от 0:3: След като спечели топката, Уиллок я докара до границата на шестнайсеторката и я запрати неудържимо в десния ъгъл (60-та).

Мачът беше решен. На Манчестър Юнайтед, който за пореден път разочарова, му липсваха скорост, идеи и решителност. На моменти домакините изглеждаха безпомощни. От друга страна, „свраките“ без проблеми се справиха с чистата преднина и я получиха с течение на времето.

Червените дяволи претърпяха поредното си поражение след поражението в дербито. Нюкасъл може да се радва на четвъртфиналното си място в Купата на Лигата.

Висшата лига продължава и за двата отбора следващата събота. Юнайтед гостува на ФК Фулъм (13:30 ч.), а Нюкасъл е домакин на ФК Арсенал в 18:30 ч.