vasárnap, április 28, 2024
HomeNBAA Lakers meghosszabbította győzelmi sorozatát a támadójáték után

A Lakers meghosszabbította győzelmi sorozatát a támadójáték után

A Los Angeles Lakers az idei szezonban a harmadik legtöbb ponttal nyert. A német világbajnok Daniel Theis ellenben kikapott a Los Angeles Clippersszel

A Los Angeles Lakers a szupersztár LeBron Jamesszel a soraiban támadó látványossággal kerekedett felül az Indiana Pacers ellen. A Lakers helyi idő szerint vasárnap 150:145-re (72:68) nyert. Az összesen 295 ponttal mindkét csapat a harmadik legtöbb pontot szerezte egy mérkőzésen ebben a szezonban. Ennél több pontot csak a Pacers tavaly november közepén az Atlanta Hawks elleni 157-152-es győzelménél és idén január elején a Utah Jazz Detroit Pistons elleni 154-148-as győzelménél szereztek.

Négy játékos is átlépte a 20 pontos határt

A Lakersnél négy játékos is átlépte a 20 pontos határt: Anthony Davis (36 pont, 16 lepattanó), LeBron James (26 pont, tíz assziszt), Spencer Dinwiddie (26 pont) és Austin Reaves (25 pont). A rekordbajnok a harmadik negyedben 44 pontot szerzett és 19 pontos különbséggel elhúzott, a Lakers pedig sorozatban harmadik győzelmét követően továbbra is kilencedik a Nyugati Konferenciában

A helyi idő szerint vasárnap a csúcsrangadót a Milwaukee Bucks nyerte. A keleti második legjobb csapat 118:93-ra (48:47) verte a nyugati élvonalban eddig listavezető Oklahoma City Thundert.

Antetokounmpo kiemelkedik

A Bucks 70:46-ra dominált a második félidőben, a szupersztár Giannis Antetokounmpo 30 ponttal és 19 lepattanóval állt az élen. A Bucks január vége óta először tudta kedvenc kezdőcsapatát pályára küldeni, a visszatérő Khris Middleton tizenegy pontos, tíz lepattanós és tíz asszisztos tripla-duplával nyűgözött le

Míg a Thunder a vereséggel átadta az első helyet a Denver Nuggetsnek, de még mindig csak a Minnesota Timberwolves előtt jár, addig a német világbajnok Daniel Theis vezette Los Angeles Clippers némi lemaradást könyvelhetett el az élen álló trióval szemben. A Clippers 107:121-re (56:63) kapott ki a Philadelphia 76erstől, a negyedik negyed elején egy 2:18-as futás bizonyult döntőnek. Theis csak egy rövid ideig lépett pályára. A Clippers így visszaesést szenvedett a rájátszásért folytatott versenyben