събота, април 27, 2024
HomeNBAЛейкърс удължават победната си серия след офанзивен спектакъл

Лейкърс удължават победната си серия след офанзивен спектакъл

Лос Анджелис Лейкърс спечелиха мача с третия най-много точки през този сезон. Германският световен шампион Даниел Тейс пък загуби с Лос Анджелис Клипърс

Лос Анджелис Лейкърс със суперзвездата Леброн Джеймс надделяха в офанзивен спектакъл срещу Индиана Пейсърс. Езерняците спечелиха със 150:145 (72:68) в неделя (местно време). С общо 295 точки двата отбора отбелязаха третия най-голям брой точки в един мач през този сезон. Само победата на Пейсърс над Атланта Хоукс със 157:152 в средата на ноември миналата година и победата на Юта Джаз над Детройт Пистънс със 154:148 в началото на януари тази година са отбелязани повече точки.

Четирима играчи преодоляха границата от 20 точки

Четирима играчи на „Лейкърс“ преодоляха границата от 20 точки: Антъни Дейвис (36 точки, 16 борби), Леброн Джеймс (26 точки, 10 асистенции), Спенсър Динвиди (26 точки) и Остин Рийвс (25 точки). Рекордните шампиони вкараха 44 точки през третата четвърт и се откъснаха на 19 точки разлика, като след третата си поредна победа „Лейкърс“ останаха девети в Западната конференция.

Най-добрият мач в неделя (местно време) отиде при Милуоки Бъкс. Вторият по сила отбор на Изток победи досегашния лидер на Запад Оклахома Сити Тъндър със 118:93 (48:47).

Антетокунмпо се откроява

Бъкс доминираха през второто полувреме със 70:46 и бяха водени от суперзвездата Джанис Антетокунмпо с 30 точки и 19 борби. Бъкс успяха да пуснат предпочитания си стартов състав за първи път от края на януари, като завърналият се Крис Мидълтън впечатли с трипъл-дабъл от единадесет точки, десет борби и десет асистенции.

Докато поражението на „Тъндър“ означава, че те трябва да отстъпят първото място на „Денвър Нъгетс“, но все още са точно пред „Минесота Тимбъруулвс“, „Лос Анджелис Клипърс“, водени от световния шампион от Германия Даниел Тайс, загубиха част от позицията на водещото трио. Клипърс бяха победени със 107:121 (56:63) от Филаделфия 76ърс, като решаваща се оказа серия от 2:18 в началото на четвъртата четвърт. Тайс се появи само веднъж за кратко. По този начин Клипърс претърпяха неуспех в надпреварата за място в плейофите