péntek, május 17, 2024
HomeTennisA fiatal Gauff kihívta a döntőben a sorozatgyőztes Swiateket

A fiatal Gauff kihívta a döntőben a sorozatgyőztes Swiateket

Párizs – Sorozatban 34. sikerével a világelső lengyel Iga Swiatek bejutott a párizsi French Open döntőjébe.

A 21 éves játékos 6-2, 6-1-re legyőzte az orosz Darja Kassatkinát, és a döntőben az amerikai Coco Gauff lesz az ellenfele. A 18 éves játékos 6-3, 6-1-re legyőzte az olasz Martina Trevisant az elődöntőben, és ezzel a legfiatalabb French Open-döntős lett a belga Kim Clijsters 21 évvel ezelőtti döntője óta.

Mindkettő páros párbajjal

Swiatek, aki 2020-ban a Stade Roland Garroson ünnepelte eddigi egyetlen Grand Slam-címét, a Kassatkina elleni győzelmével Serena Williams 2000-es szupersorozatát egyenlítette ki. Mindössze 64 percre volt szüksége a sikerhez az egyoldalú mérkőzésen a Court Philippe Chatrier-en. „Ez egy nagyon különleges pillanat számomra. Most nagyon elérzékenyültem” – mondta Swiatek a mérkőzés után.

A lengyelnek csak az elején akadtak gondjai Kassatkinával. Egy korai, 2:0-ra megnyert brék után a lengyelnek magának kellett átadnia az adogatását. Kassatkina 2:2-nél egyenlített, de aztán Swiatek egy újabb szintre emelte a színvonalát, és sorozatban hat játékot nyert. Az első szettet 38 perc után nyerte meg. A világelső teniszező a második szakaszban is tetszés szerint dominált, és egy ásszal szerezte meg az első meccslabdát.

A második elődöntőben Gauff és Trevisan kiegyenlített párharcot játszott az első szettben. Mindkét játékosnak nagy gondot okozott az adogatásuk átjuttatása. Az első szett vége felé Gauff, aki 2018-ban a Stade Roland Garroson megnyerte a junior nők versenyét, megerősödött és elhozta az első szettet.

Ezt követően Trevisan-t néhány percig kezelni kellett. Az olasz a francia nyílt teniszbajnokság előtt megnyerte a rabati tornát, ezért sokat játszott az utóbbi időben. Trevisan a második szettet egy vastag combkötözéssel kezdte. Bár az olasz itt is mindent megpróbált, Gauff túl erős volt ezen a napsütéses párizsi napon, és 1:28 óra után megszerezte első meccslabdáját.

„Most egy kicsit meg vagyok döbbenve. Nem találok szavakat, hogy leírjam” – mondta Gauff a győzelme után. A szombati döntőbe ugyanazzal a higgadtsággal szeretne belevágni, mint amit eddig a Bois de Boulogne-ban rendezett összes mérkőzésén mutatott. „Annyi minden történik most a világban, különösen az Egyesült Államokban. Ez csak egy teniszmeccs” – mondta Gauff.