vasárnap, május 5, 2024
HomeTennisEnnél keményebb már nem is lehet: Zverev az elődöntőben Nadal ellen

Ennél keményebb már nem is lehet: Zverev az elődöntőben Nadal ellen

Paris – Kétnapos szünet után Alexander Zverev és Rafael Nadal ismét nagyon forró a tenisz. A mai elődöntőben a francia nyílt teniszbajnokság döntőjébe jutásért játszanak.

A 13-szoros párizsi győztes Nadal a mérkőzés egyértelmű favoritja. Mint mindig, amikor a Stade Roland Garros Philippe Chatrier pályáján lép pályára. De vannak olyan dolgok is, amelyeket a német olimpiai bajnok magáénak mondhat.

Ez Alexander Zverev mellett szól

Az esélytelenebb szerep: A torna előtt senki sem tartotta Zverevet a radarján. Mindenki csak Novak Djokovicról, Nadalról és Carlos Alcarazról beszélt. Zverev ezt kihasználta, és Alcaraz ellen feljött. Nadal ellen is szabadon játszhat.

Önbizalom: Az Alcaraz elleni győzelem fontos volt Zverev számára. Először sikerült legyőznie egy top tízes játékost egy Grand Slam-tornán. Az olimpiai bajnok most is széles mellel lép pályára Nadal ellen. Jól tudva, hogy milyen nehéz a feladat.

Nadal lába: Amikor Nadal csütörtökön elhagyta a Jean Bouin edzőpályát, sántított. A lábában lévő fájdalom krónikus. A mallorcai pedig idén már két maratoni mérkőzést is játszott Párizsban.

Ami Rafael Nadal mellett szól

A pálya: Nadal a világ egyetlen más pályáján sem érzi magát olyan jól, mint a Court Philippe Chatrier-en. Hihetetlenül sokszor, 13 alkalommal emelhette fel itt a trófeát, és itt élte át pályafutása legszebb pillanatait.

Az élmény: Zverev számára ez lenne mindössze a második döntője Grand Slam-tornán, miután 2020-ban elveszítette a US Open döntőjét. Nadal csak Párizsban 13-szor nyert, és 21 bajnoki címével rekordbajnok.

A közönség: A párizsi nézők imádják Nadalt. A spanyol és a francia teniszrajongók között nagyon különleges kapcsolat van. És pénteken van Nadal születésnapja. A nézők a döntőbe akarják korbácsolni.