hétfő, május 6, 2024
HomeBasketballA dühöngő Barrett vezette Raptors győzelemre a Warriorsnál - Orlando Wagner nélkül...

A dühöngő Barrett vezette Raptors győzelemre a Warriorsnál – Orlando Wagner nélkül is győzött

A sérült kulcsjátékos, Franz Wagner nélkül is jól tartotta magát az Orlando Magic az Atlanta Hawks ellen. Stephen Curry fekete vasárnapot élt meg a Golden State Warriors otthonában az újjáalakult Toronto Raptors ellen. A Denvernél akkor is jól mennek a dolgok, ha Nikola Jokic nem dob. Az NBA hétfő hajnalban

21. győzelem a szezon 36. mérkőzésén. Az Orlando Magic a világbajnok Ferencvárosiak távolléte ellenére továbbra is rájátszást érő pályán van, és az Atlanta Hawks elleni 117:110-es hosszabbításos győzelemmel megszilárdította negyedik helyét a Keleti Konferenciában. Wagner nemrég megsérült a bokája, ezért ismét pihentették, míg testvére, Moritz a padról beszállva 15 pontot szerzett. A Magic meccsnyerője ismét az irányító Paolo Banchero volt, aki 35 pontjából nyolcat a hosszabbításban szerzett és tíz lepattanót is leszedett.

Currynek szögre akadt a kosár – LeBron örvendezteti meg a Lakers-szurkolókat

A New York Knicksszel történt csere után Dennis Schröder és a Toronto Raptors számára is felfelé ívelnek a dolgok. Az újonnan szerződtetett RJ Barrett 133:119-es győzelemre vitte a kanadaiakat a gyengén szereplő Golden State Warriorsnál, akiknek hosszabb időre nélkülözniük kell a „pontisten” Chris Pault, de néhány nap múlva visszahozhatják a már nem eltiltott Draymond Greent.

Míg Barrett 37 pontjával kiemelkedett, Schröder pedig 14 pontot szerzett a kispadról alig 28 perc alatt, addig a Dubs sztárja, Stephen Curry gyenge vasárnapot produkált: a hárompontos specialista mindössze kilenc pontot szerzett és kilenc belvárosi kísérletéből egyet sem süllyesztett el! A Raptors így 15-21-re áll és tizenegyedik Keleten, míg a Golden State 17-19-re – szintén tizenegyedik, csak nyugaton.

Eközben LeBron James vezetésével a Los Angeles Lakers (18-19) 106-103-as győzelmet aratott a városi párharcban a legutóbbi négy vereség után korábban formába lendült Clippers (22-13) ellen. A 39 éves játékos 25 ponttal, nyolc lepattanóval és hét assziszttal brillírozott, Paul George gyorsindításával kitömte a gyűrűt, és levette a lábáról a Lakers-szurkolókat. Anthony Davis is erős meccset játszott 22 ponttal és tíz lepattanóval. A Clippersnél a világbajnok Daniel Theis alig kilenc perc alatt két pontot és három lepattanót szerzett

Irving/Doncic remekel – Jokic inkább passzol

A Luka Doncic és Kyrie Irving duója vezette a Dallas Maverickset (22-15) 115-108-as győzelemre a nyugati listavezető Minnesota Timberwolves (25-10) ellen. Irving 35 pontot szerzett, köztük fontos pontokat a crunch time-ban, míg Doncic 34 pontot szórt. A Minnesotából Anthony Edwards 36 ponttal emelkedett ki, de ez még mindig kevés volt a győzelemhez.

Nikola Jokicnak szokatlan statisztikája volt. A bajnok Denver Nuggets (26-12) szerb sztárcentere mindössze három dobást vállalt a 131:114-re megnyert, a pincehelyzetben lévő Detroit Pistons (3-33) elleni mérkőzésen, és mindössze négy pontot szerzett. Ennek ellenére 16 assziszt, hét lepattanó és öt blokk eredményes estét zárt a szerb, akinek mindössze 25 percet kellett dolgoznia. A többit gyakorlatilag Jamal Murray (37 pont) tette meg.