vasárnap, május 5, 2024
HomeNBAA Clippers ellen folytatódik a Warriors hullámvölgye - véget ért a Mavs...

A Clippers ellen folytatódik a Warriors hullámvölgye – véget ért a Mavs szériája

A felfüggesztett Draymond Green nélkül szenvedte el következő vereségét a Golden State Warriors, a Clippers pedig folytatta sorozatát. A Dallas Mavericks a nyugati élcsapattól, a Timberwolvestól kapott ki, Nikola Jokic pedig megragadta az újabb rekordot

A Golden State Warriors elvesztette első meccsét Draymond Green határozatlan idejű eltiltása után. Helyi idő szerint csütörtök este 113-121-re kikaptak a Daniel Theis kosárlabdázó vezette Los Angeles Clipperstől. Green két nappal korábban arcon ütötte ellenfelét, és idén negyedszerre is felfüggesztették. Az NBA akkor határozatlan időre felfüggesztette a 34 éves játékost. A Warriorsnak ez volt zsinórban a harmadik veresége.

A Clippers eközben hat egymást követő győzelemre növelte győzelmi sorozatát, és tovább növelte előnyét a Nyugati Konferencia első hat helyezettjével szemben, ami biztos rájátszást érő jegyet biztosít. James Harden, aki 28 ponttal és 15 assziszttal átlépte a 25 ezer karrierpontos mérföldkövet, és Kawhi Leonard (27) vezették csapatukat, Norman Powell 21 pontot tett hozzá a kispadról. Theis 16 perc alatt 4 pontot szerzett. A túloldalon Klay Thompson 30 ponttal (8/12 tripla), míg Stephen Curry gyengén (17, 3/13 tripla) szállt be a meccsbe.

A Minnesota Timberwolves korábban 119:101-re verte a Dallas Maverickset, és a Boston Celticshez hasonlóan már 23 meccsen 18 győzelemnél jár. Ennél jobb mérlege egyetlen csapatnak sincs a ligában. Luka Doncic erős 39 pontot és 13 asszisztot jegyzett a Mavericksnél, de nem tudta megakadályozni a texasiak vereségét

Mavs elfogyott a gőz – rekordot döntött Jokics

A korábban zsinórban négy győzelmet arató Dallas ismét több cserejátékos, köztük Kyrie Irving és a sérült Maxi Kleber nélkül lépett pályára. Doncicnak köszönhetően a texasiak ennek ellenére három negyeden keresztül jól tartották a lépést, de a záró játékrészben (19:32) elfogyott a Mavs ereje.

Eközben a Boston ismét legyőzte a Cleveland Cavalierst (116:107), így tizenkettedik hazai meccsén is veretlen maradt. Jayson Tatum (27, 11 lepattanó) és Jaylen Brown (22) a negyedik negyedben sikeresen tartotta sakkban a Cavst. A denveri bajnoknak egyáltalán nem okozott gondot a Brooklyn Nets ellen, már a második negyedben kétszámjegyű különbséggel elhúztak, majd nem engedték, hogy tovább nőjön a feszültség. Nikola Jokic begyűjtötte szezonbeli tizedik tripla-dupláját (26, 15 lepattanó, 10 assziszt), ezzel rekordot állított fel: A szerb az első játékos az NBA történetében, aki hét egymást követő szezonban legalább tíz tripla-duplát ért el.