péntek, április 19, 2024
HomePremier LeagueA City növelte előnyét a Liverpool előtt

A City növelte előnyét a Liverpool előtt

A Manchester City látványosan kihasználta a Liverpool FC botlását a Championshipben, és a Newcastle elleni 5-0-s győzelemmel növelte előnyét a tabella élén – két szempontból is.

Pep Guardiola négy változtatást eszközölt a keserű, 3-1-es madridi Bajnokok Ligája-kiesés után: Zinchenko, Gündogan, Sterling és Grealish kezdett Walker, Bernardo Silva, Mahrez és Foden helyett.

Eddie Howe három változtatást eszközölt a Newcastle kezdő tizenegyében a Liverpool elleni 1-0-s vereség után: Schär, Shelvey és Willock helyett Lascelles, Longstaff és Wood lépett pályára.

Sterling nyit, Burns egyenlítő gólja nem számít

A

City a szokásos dominanciájával kezdett, és a tizedik percben volt az első nagy lehetősége, amit Laporte kihagyott. Alig öt perccel később egy védőkolléga, Cancelo hagyta ki a Skyblues második nagy lehetőségét, de nem sokkal később már eredményesek voltak: Gündogan etette Cancelót, aki keresztbe adott Sterlingnek, aki ismét közelről bólintott a kapuba (19.). Ekkor azonban a Newcastle-nek is megvoltak a maga pillanatai, és Burn révén meg is szerezte a feltételezett egyenlítő gólt, de Bruno Guimaraes leshelyzetben volt.

Ez volt az utolsó életjel a vendégek számára, akiknek a 34. percben szerencséjük volt, hogy a kedvencek csodálatos kombinációjának utolsó labdája nem talált gazdára. Laporte nem sokkal később szépített, amikor egy beadást követően 2-0-s félidei vezetést fejelt a kapuba (38. perc).

A kép a szünet után sem változott. A Polgárok maradtak a veszélyesebb csapat, és jó negyedóra elteltével Rodri (61.) személyében tovább gyarapították az eredményt. A döntés azonban nem késztette a hazaiakat arra, hogy visszavegyenek egy fokozatot. Ehelyett Zincsenko pár perccel később (68.) kihagyta a negyedik gólt.

Skyblues kezeli az esetleges előzetes döntést

A záró szakaszban azonban a City visszavett egy lépést, és a vendégeknek volt a meccs legjobb lehetősége: Ederson véd egy az egyben Joker Wilson ellen (83.). Wilson lehetőségétől felbuzdulva aztán a hazaiak újra lecsaptak – méghozzá kétszer: előbb a csereként beállt Foden fejezte be saját magát (90.), majd Grealish-sel együtt ő állította be Sterling utolsó gólját (90.+3).

Az 5:0-ás győzelemmel az égszínkékek három ponttal megelőzték a tabella élén a Liverpoolt (szombaton csak 1-1 a Tottenham ellen), és egy talán döntő három pontot szereztek a bajnoki küzdelemben. Méghozzá két szempontból is: a gólkülönbség most is négy góllal jobb, mint a Vörösöké.

A City már szerda este (21.15) a Wolverhampton Wanderers otthonában teheti meg a következő lépést a bajnoki cím felé vezető úton. A Newcastle-t május 16-ig nem hívják ki újra. Az Arsenal vendége a St. James’ Parkban 21 órakor