hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeagueA Burnley a hajrában nyerte a kiesési thrillert az Everton ellen

A Burnley a hajrában nyerte a kiesési thrillert az Everton ellen

Egy rendkívül fontos mérkőzésen a Burnley FC későn nyert az Everton FC ellen. A hazaiak egy pontra megközelítették a Toffees-t a 17. helyen. Lampard alatt ez volt a hetedik vereség kilenc Premier League-meccsen a vendégeknek.

A tabella tizenkilencedik helyezettje fogadta a hetedik helyezettet, és bár a Burnley tudja a kiesési harcot, az Evertonnak valójában több volt a terve ebben a szezonban. Frank Lampard február elején csatlakozott a Toffees-hez, és azt várták tőle, hogy fordulatot hoz. De még az FC Chelsea FC volt játékosa és edzője alatt sem mennek jól a dolgok a liverpooli klubnál az utóbbi időben.

Richarlison kétszer is betalál a pontrúgásból

A meccsről: A Burnley a kezdetektől fogva magához ragadta az alagi párharc küzdelmét, és gyorsan megszerezte a vezetést. Egy szögletet követően Collins a második kapufánál jutott el a labdához, és valahogy a tömegen keresztül Pickford mellett a kapuba vágta, így 1-0 (12.). A Toffees azonban gyorsan válaszolt: Richarlison a leshatárról Pope-ot terhelte meg, és becsúszva egyenlített (18.).

És majdnem úgy tűnt, hogy a brazil lehet a meccs győztese. Nem sokkal a szünet előtt Richarlison ismét a helyéről lépett ki, és egymaga megfordította a mérkőzést (41.). Pápa megint rossz sarokba ugrott.

Rodriguez és Cornet megfordítja a mérkőzést

A szünet után azonban Sean Dyche fiai visszavágtak: Előbb Rodriguez, akinek közelről csak a lábát kellett volna tartania (57.), majd nem sokkal a vége előtt Cornet (85.), aki őrültekházává változtatta a stadiont, megfordította a mérkőzést. A győztes gólt tökéletesen adta meg a büntetőterületen belül, és higgadtan lőtt a kapuba.

A fontos győzelemmel a Burnley egy pontra lopózott a Toffees-től és a 17. helytől, és megállította a zsinórban négy vereségből álló sorozatát. A vendégek viszont a vereséggel továbbra is válságban maradtak, és Lampard irányítása alatt kilencedik Premier League-meccsükön hetedszer kaptak ki.