péntek, április 19, 2024
HomeMMAA birkózók elveszítik a következő legjobb teljesítményt nyújtó versenyzőt

A birkózók elveszítik a következő legjobb teljesítményt nyújtó versenyzőt

A Német Birkózószövetség (DRB) elveszíti következő kiválóságát. A tokiói olimpiai bajnok Aline Rotter-Focken és a bronzérmes Frank Stäbler visszavonulása után a kétszeres olimpiai bronzérmes Denis Kudla (27) is befejezi nemzetközi karrierjét az évfordulón

„Denis először egy év szünetet akart tartani, hogy visszanyerje erejét a 2024-es párizsi versenyre” – mondta Michael Carlnemzeti edző: „De észrevette, hogy ez a tűz, ez a lelkesedés nem olyan nagy, mint Rio vagy Tokió előtt.

A DRB átrendeződése tehát folytatódik. Szeptemberben a német birkózók még nem nyertek érmet a belgrádi világbajnokságon, Kudla nem indult. A kiábrándító eredmény után a DRB tisztviselői bejelentették, hogy újraértékelik a pályázatot.

Kudla az elmúlt évek egyik legsikeresebb német birkózója volt, egy ezüst- és négy bronzérmet nyert világ- és Európa-bajnokságokon. A sportkatona legnagyobb nemzetközi diadalát a 2016-os Rio de Janeiró-i (85 kg-ig) és a 2021-es tokiói (87 kg-ig) olimpián elért harmadik helyezésekkel ünnepelte.

„11 évesen kezdtem el a versenysportot, ami mostanra 17 év lett, tele intenzív, teljesítményorientált edzésekkel, könnyekkel és ujjongással, sikerekkel, de kudarcokkal is” – mondta Kudla.