csütörtök, április 18, 2024
HomeBundesligaA Bayern tehetetlenül és az igazságot keresve

A Bayern tehetetlenül és az igazságot keresve

Az FC Bayern nem csak kikapott Augsburgban, de sorozatban negyedik bajnoki mérkőzésén maradt győzelem nélkül. Egy trend, amit senki sem akar, és ami mindenkit riaszt a klubban.

Az FC Bayern joggal ünnepelhetett a szezon elején. Egy győzelem a Szuperkupában a Lipcse ellen (5:3), három győzelem a rajtnál, 15:1-es gólkülönbséggel. Sok helyen már a legyőzhetetlen bajorokról beszéltek – ez a tézis egészen most szombat délutánig érvényes volt. Az FC Augsburgnál elszenvedett 0:1 tulajdonképpen csak az első vereség volt a szezonban. De többnek tűnt, ami talán annak is köszönhető, hogy zsinórban a negyedik Bundesliga-mérkőzésükön nem nyertek. És azért, ahogyan az FC Bayern jelenleg teljesít. Egy olyan tendencia, amelyet senki sem akar, és amely mindenkit riaszt a klubnál.

A kedd esti 2:0 az FC Barcelona ellen még jubileumot okozott. Oliver Kahn, az igazgatótanács vezetője azonban már korábban figyelmeztetett, hogy a müncheniek ne essenek eufóriába, hiszen a katalánok ellen óriási szerencséjük volt: a játékvezető nem adott meg büntetőt a Barcának, Marc-André ter Stegen 1:0-nál hibázott, Manuel Neuer és a kapufa mentett.

Az igazság a bajnokságban elért eredmények

Négy nappal később az FC Barcelona elleni győzelem már csak a Bajnokok Ligája továbbjutás miatt is keveset ér, másért aligha. Sokkal inkább tűnik a 2-0 a pozitívumba való átcsúszásnak. Az igazság a bajnokságban elért eredmények. Három döntetlen és egy vereség az utolsó négy mérkőzésből, 4:5 gólkülönbség. Negyedik hely a tabellán. Három pont a hátránya a listavezető Borussia Dortmund mögött, az SC Freiburg és az Union Berlin vasárnapig nem játszik.

A bajnokság, ahogy azt az FC Bayern illetékesei mindig is hirdették, a legfontosabb verseny. És ami még fontosabb: a legőszintébb. Éppen ezért van mit tisztázni a közelgő nemzetközi szünetben – a valódi kilencesről szóló vita csak az egyik téma.