csütörtök, május 2, 2024
HomeBundesligaA Bayern dacol a Freiburgban kialakult turbulenciával - az RB ellopta a...

A Bayern dacol a Freiburgban kialakult turbulenciával – az RB ellopta a show-t a BVB-től

Az FC Bayern számára egyre közelebb kerül a következő német bajnoki, mivel a müncheniek szombaton Freiburgban egyértelműen nyertek, a BVB pedig este kikapott a Lipcsétől. A Bielefeld a pincében előzte meg a Herthát

BVB 1:4-re kikap a teltházas stadionban

A Borussia Dortmund 81 365 néző előtt 1:4-re kikapott a nagy érdeklődéssel várt csúcsmeccsen az RB Leipzig ellen. A BVB a meccs elején kihagyta a lehetőségeit, amit Laimer 21 perc után meg is büntetett. Nem sokkal később az osztrák még 2:0-ra is szépített (30.). A szünet után a Dortmund túlságosan veszélytelen volt támadásban, ezért az RB Nkunku (58.) zseniális kombinációjával 3:0-ra növelhette az előnyt. Malen 1:3 csak 120 másodpercig adott reményt (84.), mert Dani Olmo beállította a 4:1-es végeredményt (86.). Mivel a Westfalians már kilenc pont a lemaradásuk, valószínűleg elfelejthetik a bajnoki címet.

Öt gól a szünet után: a Bayern legyőzte a Freiburgot

Szintén azért, mert a Bayern szombat délután megtette a következő lépést a címvédés felé: A müncheniek 4-1-re nyertek Freiburgban, így a Villarreal elleni közelgő Bajnokok Ligája-negyeddöntő főpróbáján is túljutottak. A fáradt első félidő után Kimmich szabadrúgása adta meg a döntő lökést. A kezdő tizenegyben visszatérő Goretzka az üres kapuba fejelt, miután Flekken elnézte a labdát (58.). A gyors választ Joker Petersen tartogatta, aki mindössze 17 másodperccel a csereként beállása után 1-1-re alakította az állást (63.). A Bayern jokere, Gnabry még a záró negyedóra kezdete előtt 2-1-re szépített (73.), Coman és Sabitzer végül rátette a leplet (82., 90.+6.). A viharos második félidőben a cserékkel kapcsolatban is volt némi zűrzavar – a müncheniek freiburgi cserehibájáról itt olvashatsz mindent.

Magath visszatérése a kispadra nem sikerült

Felix Magath visszatért a Bundesligába, de a kispadra való visszatérésekor a Hertha BSC a 16. bajnoki vereségét szenvedte el: a Leverkusenben elszenvedett 1:2-nél különösen az első 45 perc utolsó tíz perce volt az, amiben minden benne volt. A Bayer 04 Alario és Bellarabi kettős találatával (35., 40.) szerezte meg a vezetést, amelyre Darida gyorsan megtalálta a választ (42.). A térfélcsere után a Werkselfnek több lehetősége is volt, de ez egy szűk győzelem maradt. Míg a Leverkusen megszilárdította harmadik helyét, addig a Herthát a Bielefeld a 17. helyre szorította vissza.

VfB esélytelensége a bielefeldi győzelembe kerül

A szünetben még hátrányban volt az Arminia, de a szünetben szerencsés 1-1-es döntetlent ért el a VfB Stuttgart ellen. A svábok lendületesen kezdtek, és 25 perc után egy Kalajdzic által értékesített kézilabdabüntető révén megszerezték a vezetést. A szünet előtt Marmoush egyedül futott az Arminia kapuja felé, de figyelmetlenül kihagyta a 2:0-t (40.). Kicsit a semmiből egyenlített a Bielefeld Krüger révén (59.), majd folytatódott a Stuttgart szaporodó lehetőségeinek sora. Erre volt példa a 78. percben, amikor a VfB másodperceken belül kihagyott egy ígéretes hármas lehetőséget.

SpVgg kapus Linde bosszantja Frankfurtot

AzEintracht Frankfurt csütörtökön elbukta a Barcelona elleni várva várt Európa Liga hazai mérkőzésének főpróbáját: a hesseniek nem jutottak tovább a 0-0-s döntetlennél a kiesőjelölt Fürth ellen, amely mindössze második idegenbeli pontját gyűjtötte be. A Frankfurt túl kevés átütőerőt fejlesztett – ami pedig a kapura jött, azt a jól teljesítő Fürth-kapus Linde hatástalanította. Az SGE 39 pontjával továbbra is a senki földjén áll a tabellán.

Közben a TSG 1899 Hoffenheim a nemzetközi szünet előtti berlini 3-0-s vereség után elszenvedte az újabb kudarcot: a kraichgauiak 2-1-re kikaptak a feljutó Bochum otthonában. A VfL győztese Asano (28., 59.) volt. A Hoffenheimnél csak a válogatott játékos Raum szerzett gólt Hansi Flick szövetségi edző szeme láttára. Ennek ellenére az 1899 az esti mérkőzés előtt még mindig csak egy ponttal van lemaradva a negyedik helyen álló Lipcse mögött.