péntek, május 17, 2024
HomeBasketballA Bayern bejutott a rájátszásba - visszaesés az Albának

A Bayern bejutott a rájátszásba – visszaesés az Albának

A bajorok megnyerték utolsó alapszakaszbeli hazai meccsüket a Vörös Csillag Belgrád ellen, és bejutottak az Euroliga rájátszásába. Az Alba Berlin eközben lemaradt egy meglepetésről

Az FC Bayern München kosárlabdázói idő előtt kvalifikálták magukat az Euroliga rájátszásába. A Bundesliga kosárlabdacsapata pénteken 82:57 (42:33) arányban nyert a közvetlen rivális Vörös Csillag Belgrád ellen, és ezzel a szezon legmagasabb győzelmét aratta az európai kupaporondon. Andrea Trinchieri csapata 13:12-es győzelmi mérlegével három mérkőzéssel a vége előtt már nem szorulhat le a nyolcadik helyről.

A müncheniek eleinte nem találták a ritmust, de Augustine Rubit játékban tartotta csapatát. Míg az első negyedben a vendégek enyhe fölényben voltak, a másodikban 27 pontnak köszönhetően a Bayern megfordította a meccset. A félidőben a kosárlabda Bundesliga csapata 42:33-ra vezetett.

A szünet után a házigazdák továbbra is erősen védekeztek, és az első közel öt percben nem engedtek pontot. A bajorok a harmadik negyedet egy 13:3-as rohammal fejezték be, húszpontos különbségre elhúztak, és korán eldöntötték a mérkőzést. Augustine Rubit (22 pont) és Deshaun Thomas (16) voltak a müncheniek legjobbjai.

A bajorok számára a Belgrád elleni mérkőzés volt az utolsó hazai mérkőzés az alapszakaszban. Április 4. és 8. között három idegenbeli mérkőzés szerepel a programban: a Fenerbahce Isztambul, az Anadolu Efes Isztambul és a Real Madrid ellen. Akkor München még javíthat is a kiindulási helyzetén.

Alba lemarad a meglepetésről

AzAlba Berlin épphogy lemaradt a meglepetésről az Euroligában. A berliniek péntek este a sokáig erős teljesítmény ellenére 77-87-re (39:36) kikaptak a címvédő Anadolu Efes Isztambul otthonában. A berlinieknek a 26. mérkőzésen elszenvedett 15. vereség után alig van esélyük a rájátszást érő helyre. Két mérkőzés még hátravan. A Berlin legjobb berlini pontszerzői Oscar da Silva 20 és Maodo Lo 15 ponttal voltak.

Israel Gonzalez edzőnek ismét több hiányzóval kellett megbirkóznia. A régóta sérült Marcus Eriksson, valamint a koronás esetek közül Luke Sikma és Tamir Blatt mellett a center Ben Lammers is hiányzott izomproblémák miatt. Helyükre a szélső Louis Olinde tért vissza hét hetes sérülés utáni kihagyás után.

Három nappal a Fenerbahce elleni meglepetésgyőzelem után az Alba nagyon jól kezdett az Anadolu ellen. A berliniek gyorsítottak és az első negyedben 22:9-re elhúztak. Ám ekkor felébredt az isztambuli sztáregyüttes, és a felfokozott hangulatban, pontról pontra visszatérve egyre intenzívebben védekezett.

Közvetlenül a térfélcsere után a házigazdák először szereztek vezetést. A harmadik negyed közepén egy 0:10-es futás biztosította, hogy a berlinieknek most már folyamatosan hátrányt kellett kergetniük. Az Alba küzdött, és jó öt perccel a vége előtt visszajött egy pontra (69:70). A záró szakaszban azonban a vendégek már nem bírtak a tapasztalt isztambuliakkal.