vasárnap, április 28, 2024
HomeFootballA Barça Dembelé nélkül is legyőzte a Milant - Xavi dicséri Oriol...

A Barça Dembelé nélkül is legyőzte a Milant – Xavi dicséri Oriol Romeut

A Real Madrid után az FC Barcelona is legyőzte az AC Milant. A legnagyobb gondot egy olyan játékos okozta, aki ott sem volt

Xavi edző sem hagyott kétséget afelől: Ousmane Dembelé elhagyja az FC Barcelonát a Paris St. Germain kedvéért, valószínűleg még ezen a héten. Így logikus volt, hogy a 2017 óta Katalóniában játszó, és a regnáló spanyol bajnoknál az egyik legfontosabb támadóvá fejlődött ex-dortmundi játékos nem volt jelen, amikor a Barça szerda este (MÁSZ) Las Vegasban tesztmérkőzésen találkozott az AC Milannal – és nyert.

Nagyon is illett, hogy az 1-0-s győzelemmel zárult találkozón Ansu Fati, egy olyan játékos szerezte az aranygólt, aki Dembelé távozása után több játékidőt kaphat. A tízes számú játékos, akárcsak Robert Lewandowski vagy az új csapatkapitány-helyettes Marc-André ter Stegen, a második félidőben csereként állt be, és az 55. percben balról vágódott befelé, majd jobb lábbal tökéletesen tekerte a labdát a hosszú sarokba. A Milan kapusa, Mike Maignan tehetetlen volt.

Mivel a Barça összességében több és jobb lehetőséget alakított ki, a győzelem így is megérdemelt. Többek között a védő Jules Koundé még a szünet előtt a kapufát találta el egy nem megfelelően kivédekezett szöglet után. A jobbhátvéd poszton, ahová Xavi továbbra is erősítést szeretne, Ronald Araujo kezdett, ahogy három nappal korábban a Real Madrid ellen 3-0-ra megnyert Clasico-tesztmeccsen

Oriol Romeu Xavi helyett „egy nagyszerű új aláírás „

JSzintén jelenleg beállított: Oriol Romeu új szerzeménye. Míg Ilkay Gündogan ezúttal szusszanásnyi pihenőt kapott, addig a 31 éves ex-Stuttgart játékos a kezdő tizenegyben maradt, és utólag dicséretet kapott az edzőtől. „Meggyőződésem, hogy jó helyettesítője lesz Busquetsnek” – mondta Xavi. „Vezetői tulajdonságokkal rendelkezik és jól tud kommunikálni. Számomra ő egy nagyszerű új szerzemény. „

Az amerikai kirándulás után a Barcelona jövő kedden a Tottenham Hotspurt fogadja a szezonnyitón. A La Liga-címvédőjük ezután augusztus 13-án a Getafe FC elleni idegenbeli mérkőzéssel indul. A Milan, amely a Real Madrid (2:3) és a Juventus Torino (3:4 i.E.) elleni vereségek után harmadik felkészülési mérkőzését is elveszítette, még egy hetet kap az olaszországi szezonkezdetig.