петък, май 3, 2024
HomeFootballБарса победи Милан без Дембеле - Хави похвали Ориол Ромеу

Барса победи Милан без Дембеле – Хави похвали Ориол Ромеу

След Реал Мадрид Барселона победи и Милан. Най-големият проблем беше този, който дори не беше там

Треньорът Хави също не остави никакво съмнение за това: Усман Дембеле ще напусне ФК Барселона в посока Пари Сен Жермен, вероятно още тази седмица. Така че беше съвсем логично бившият играч на Дортмунд, който играе в Каталуния от 2017 г. и се превърна в един от най-важните офанзивни играчи на действащите шампиони на Испания, да не присъства, когато Барса срещна Милан в контролен мач в Лас Вегас в сряда вечер (CEST) – и спечели.

Съвсем уместно Ансу Фати, играч, който може да получи повече игрово време след напускането на Дембеле, отбеляза златния гол при победата с 1:0. Десетката, подобно на Роберт Левандовски или новия вицекапитан Марк-Андре тер Стеген, се появи като резерва през второто полувреме и в 55-ата минута проби отляво, след което с десния крак завъртя топката перфектно в далечния ъгъл. Стражът на Милан Майк Майгън беше безсилен.

Защото Барса имаше повече и по-добри шансове като цяло, победата беше в реда на нещата. Освен всичко друго защитникът Жул Кунде удари гредата преди почивката след неадекватно защитен корнер. На десния бек, където Хави все още иска подкрепления, Роналд Араужо започна така, както три дни по-рано при победата с 3:0 в контролното Класико срещу Реал Мадрид.

Ориол Ромеу за Хави „страхотно ново попълнение „

В момента също така: ново попълнение Ориол Ромеу. Макар че този път на Илкай Гюндоган беше дадена почивка, 31-годишният бивш играч на Щутгарт остана в стартовата единайсеторка и впоследствие получи похвала от треньора. „Убеден съм, че той ще бъде добър заместник на Бускетс“, заяви Хави. „Той има лидерски качества и може да комуникира добре. За мен той е страхотно ново попълнение.“

След пътуването до САЩ Барселона ще бъде домакин на Тотнъм Хотспър в откриването на сезона следващия вторник. След това защитата на титлата им в Ла Лига започва на 13 август с гостуване на ФК Хетафе. Милан, които загубиха третия си предсезонен мач след пораженията срещу Реал Мадрид (2:3) и Ювентус Торино (3:4 и.д.), имат още една седмица преди началото на сезона в Италия.