hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballA bajnok Milwaukee megőrizte a békét Chicagóban - Young reményt ad a...

A bajnok Milwaukee megőrizte a békét Chicagóban – Young reményt ad a Hawksnak

A Milwaukee Bucks jó választ adott az NBA rájátszásában, 111:81 arányban söpörte le a parkettről a Chicago Bullst. Az Atlanta Trae Youngnak köszönhetően életjeleket mutatott a Miami ellen, a Phoenix újra vezet a New Orleans ellen.

A Bucks, amely az első két mérkőzésen még nem találta a ritmust, Chicagóban tüzelve kezdett, és gyorsan elhallgattatta a United Centerben tomboló közönséget a Bulls első hazai rájátszásbeli mérkőzésén öt év után. A 90-es évek bajnokai végül a franchise történetének egyik legnagyobb hazai vereségét szenvedték el a rájátszásban.

Grayson Allen öt hárompontost süllyesztett el a 111-81-es győzelemhez vezető úton, és 22 pontjával a regnáló bajnok legjobb pontszerzője volt. A szupersztár Giannis Antetokounmpo 18 pontot, kilenc asszisztot és hét lepattanót szerzett. Bobby Portis, aki a sérült Khris Middletont váltotta a kezdőben, 18 pontot és 16 lepattanót jegyzett.

Middleton a második mérkőzésen megsérült a bal térde, és várhatóan legalább a sorozat hátralévő részét kihagyja, amely vasárnap folytatódik Chicagóban. A Bullsnál (Nikola Vucevic: 18 pont) a szerdán 41 pontig jutó DeMar DeRozan nem remekelt (mindössze 11 ponttal zárt).

Gyanús csomag késést okoz Atlantában

Az Atlanta Hawks a Miami Heat elleni sorozatnyitón elszenvedett két vereség után számíthatott az all-star Trae Youngra. A 4,4 másodperccel a vége előtt dobott labdája 111-110-es győzelmet jelentett a Hawksnak, és életjelet adott az első helyen álló Heat elleni összecsapásról. „Nem volt kétségem” – mondta Young (24 pont) a döntő dobásról. A Hawks az utolsó negyedben 16 pontos hátrányból állt fel. A Miami végül Kyle Lowry irányító nélkül játszott, akit a harmadik negyedben combhólyag miatt kizártak.

A mérkőzés kezdete 45 percet késett, mert a csarnok közelében gyanús csomagot találtak. Miután azonban ellenőrizték a tárgyat robbanóanyag szempontjából, minden rendben volt.

Paul átveszi az irányítást az utolsó negyedben – Booker nélkül is nyert a Suns

A listavezető Phoenix a sérült szupersztárja, Devin Booker nélkül is 114-111-re nyert a New Orleans Pelicans otthonában. A Suns így 2-1-re vezet a sorozatban, köszönhetően Chris Paulnak, aki 28 pontjából 19-et az utolsó negyedben szerzett, és összesen 14 asszisztot osztott ki. Deandre Ayton szintén 28 ponttal és 17 lepattanóval szállított. A Pelicansnél Brandon Ingram (34) és CJ McCollum (30) a támadóoldalon is kitett magáért. Az irányító Jaxson Hayes számára a második negyed elején véget ért a meccs, miután egy Jae Crowderrel szembeni dulakodás után.