четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballШампионите от Милуоки запазиха мира в Чикаго - Йънг дава надежда на...

Шампионите от Милуоки запазиха мира в Чикаго – Йънг дава надежда на Hawks

Милуоки Бъкс даде добър отговор в плейофите на НБА, като помете Чикаго Булс със 111:81. Атланта показа признаци на живот срещу Маями благодарение на Трей Йънг, а Финикс отново води срещу Ню Орлиънс.

Бъкс, които все още не бяха намерили своя ритъм в първите два мача, започнаха като пожар в Чикаго и бързо заглушиха шумния United Center в първия домакински мач на „Биковете“ в плейофите от пет години насам. В крайна сметка шампионите от сериите през 90-те години претърпяха една от най-високите домакински загуби в историята на клуба.

Грейсън Алън вкара пет тройки по пътя към категоричната победа със 111-81 и беше водещият реализатор на действащите шампиони с 22 точки. Суперзвездата Джанис Антетокунмпо има 18 точки, 9 асистенции и 7 борби. Боби Портис, който замени контузения Крис Мидълтън, записа 18 точки и 16 борби.

Мидълтън нарани лявото си коляно при загубата в мач 2 и се очаква да пропусне поне остатъка от серията, която ще бъде подновена в неделя в Чикаго. За „биковете“ (Никола Вучевич: 18 точки) ДеМар ДеРозан, който вкара 41 точки в сряда, не се представи добре (завърши само с 11).

Подозрителен пакет причини забавяне в Атланта

Атланта Хоукс можеха да разчитат на своята звезда Трей Йънг след двете загуби в откриващата серия срещу Маями Хийт. Неговият флоутър 4,4 секунди преди края даде на „Ястребите“ победа със 111:110 и знак за живот в сблъсъка им с най-високо поставените „Хийт“. „Нямаше никакво съмнение“, каза Йънг (24 точки) за решителния изстрел. В последната четвърт „ястребите“ се отърсиха от изоставане от 16 точки. Маями остана без пойнт гарда Кайл Лоури, който бе изключен от игра през третата четвърт заради мехур на бедрото.

Началото на мача беше отложено с 45 минути, защото в близост до залата беше открит подозрителен пакет. Въпреки това, след като провериха предмета за взривни вещества, беше дадено разрешение за употреба.

Пол поема в последната четвърт – Сънс печелят дори без Букър

West Лидерът Финикс спечели със 114:111 срещу Ню Орлиънс Пеликанс дори без контузената си суперзвезда Девин Букър. Слънцата вече водят в серията с 2:1 благодарение на Крис Пол, който вкара 19 от 28-те си точки в последната четвърт и раздаде общо 14 асистенции. Деандре Ейтън също се отличи с 28 точки и 17 борби. За Пеликаните Брандън Инграм (34) и Си Джей Макколъм (30) се включиха в нападението. За нападателя Джаксън Хейс мачът приключи в началото на втората четвърт след сблъсък с Джае Краудър.