csütörtök, március 28, 2024
HomeBasketball4:2 a Timberwolves ellen: a Memphis 2015 óta először jutott vissza a...

4:2 a Timberwolves ellen: a Memphis 2015 óta először jutott vissza a negyeddöntőbe

A Memphis Grizzlies a hatodik mérkőzésen is győzött a Minnesota Timberwolves ellen, és 4:2-re megnyerte az első körös sorozatot. Most a Golden State Warriors elleni negyeddöntő következik.

Péntek este (helyi idő szerint) a Grizzlies a harmadik negyedben nagy hátrányból fordított, és végül 114-106-ra győzött, a záró negyedben 101-99-nél először vezetett a második félidőben. Már az előző meccseken is összeomlott a Timberwolves nem sokkal a vége előtt.

Anthony Edwards 30 pontot dobott a hazaiaknak, és ő volt a mérkőzés legjobb pontszerzője. Desmond Bane és Dillon Brooks egyenként 23 pontot dobott a Grizzliesnek. A fiatal Jo Morant 17 pontot és tizenegy asszisztot jegyzett.

A nyugati konferencia második legjobb csapataként a Grizzlies volt az első körös sorozat favoritja, és most a Warriors elleni negyeddöntőben a hazai pálya előnyét élvezik.

Kleber a Suns ellen, Theis a bajnoki címvédőnél

A negyeddöntős sorozat vasárnap kezdődik a Memphis számára. A másik nyugati konferencia elődöntőjében a német válogatott Maxi Kleber a Phoenix Suns a Dallas Mavericksszel csap össze.

Keleten a Daniel Theisszel felálló Bolton Celtics a címvédő Milwaukee Bucks ellen lép pályára, a Miami Heat pedig a sztárcentert, Joel Embiidet nélkülöző Philadelphia 76ersszel játszik. Embiid a csütörtöki, Toronto Raptors elleni hatodik találkozón Pascal Siakammal való ütközése után szemgödör-törést szenvedett, és hetekre kidőlt.