събота, април 20, 2024
HomeBasketball4:2 срещу Timberwolves: Мемфис отново на четвъртфиналите за първи път от 2015...

4:2 срещу Timberwolves: Мемфис отново на четвъртфиналите за първи път от 2015 г. насам

Мемфис Гризлис надделяха в шестия мач срещу Минесота Тимбъруулвс и спечелиха серията от първия кръг с 4:2. Сега предстои четвъртфинал срещу „Голдън Стейт Уориърс“.

В петък вечер (местно време) Гризлитата се върнаха от голям дефицит в третата четвърт, за да спечелят със 114-106, като в последната четвърт поведоха за първи път през второто полувреме със 101-99. Още в предишните мачове Тимбъруулвс се бяха сринали малко преди края.

Антъни Едуардс вкара 30 точки за домакините и беше най-добрият реализатор в мача. Дезмънд Бейн и Дилън Брукс вкараха по 23 точки за Гризлитата. Младежът Джо Морант има 17 точки и 11 асистенции.

Като втория най-добър отбор в Западната конференция, Гризлис бяха фаворити в серията от първия кръг и сега имат предимство на домашния терен в четвъртфиналите срещу Уориърс.

Клебер срещу Сънс, Тейс срещу защитаващите титлата си шампиони

Четвъртфиналната серия започва в неделя за Мемфис. В другия полуфинал на Западната конференция германският национал Макси Клебер ще се изправи срещу „Финикс Сънс“ и „Далас Маверикс“.

На Изток „Болтън Селтикс“ с Даниел Тайс се изправят срещу защитаващия титлата си „Милуоки Бъкс“, а „Маями Хийт“ играят с „Филаделфия 76“, които трябва да се справят без звездния си център Джоел Ембийд. Ембийд получи фрактура на очната ябълка в шестата среща с Торонто Раптърс в четвъртък след сблъсък с Паскал Сиакам и ще отсъства седмици.