csütörtök, május 2, 2024
HomePremier League4:0 Bournemouthban: a Liverpool nyomás alá helyezte a második helyezett Man Cityt

A Liverpool FC meggyőző második félidei teljesítményének köszönhetően 4-0-s győzelemmel fejezte be a feladatot Bournemouthban, és növelte a nyomást a második helyezett Manchester Cityre. A címvédő már öt pont a lemaradása egy meccsel a kezében

Hosszú szünet után az AFC Bournemouth és az FC Liverpool újra összecsapott a Premier League 21. játéknapján. A Cherries legutóbb január 7-én lépett pályára az FA-kupában a QPR ellen (3-2), míg a Vörösök két nappal később a Ligakupa elődöntőjében a Fulham ellen (2-1) játszottak utoljára.

Míg a Bournemouth edzője, Andoni Iraola a másodosztályú csapat elleni győzelemhez képest rotált hátul és csak Sinisterra, Cook, Aarons és Mepham kezdett újra, addig Jürgen Klopp és az LFC – szintén a szűkös személyi helyzet miatt – csak két poszton változtatott. Alisson visszatért a posztok közé a kupakapus Kelleher helyére, Darwin pedig Gravenberchet váltotta

Bournemouth bátran kezd, Vörösök veszélytelenek

A Premier League listavezetője kezdetben hatalmasat küzdött a 13. helyen álló csapat ellen. A Bournemouth bátran kezdett, és már korán négy szögletet is szerzett. Azonban nem volt több, mint Tavernier éles szögből leadott lövése, amit Alisson hárítani tudott (7.)

A Liverpool ezután egyre inkább átvette a játék irányítását, de veszélytelen maradt. Egy-két távoli lövést leszámítva, amit Neto gond nélkül fogott, egyedül Diogo Jota jelentett veszélyt, de Darwin keresztlabdája szűken mellé ment (37′). Az első félidő záró szakasza aztán ismét a cseresznyéseké volt, de Christie és Solanke is kihagyott egy éles Kluivert-keresztet a másik oldalon (44′).

Diogo Jota és társai felpörgetik a hangulatot

Változni kellett valaminek a vörösöknél – és ez meg is történt. Nem a személyi állományt, hanem a játékot tekintve változott az LFC a szünet után. Az első veszélyes lövés a hálóba vágódott. Egy gyorsan kijátszott támadás Jones és Diogo Jota révén Darwinhoz került, aki egy-egyben Netóval szemben tartotta magát, és a vezetés megszerzéséért a kapuba vágta a labdát (49′).

Az 1-0-s vezetéssel a háta mögött a Liverpool tovább növelte a nyomást. Zabarnyi kemény szerelése Diogo Jotán a büntetőterületen belül azonban nem járt következményekkel (52′). A fiatal Bradley ezután közelről fejjel mellé lőtt (53′), majd az ebből adódó szögletből nem tudta lábbal megverni Netót (54′).

A Bournemouth továbbra is igyekezett, de a játék ennek következtében kissé szétesett, és a házigazdák veszélyes szögletén kívül nem adódtak igazi gólszerzési lehetőségek (62′). A túloldalon az 1:0-hoz asszisztot adó Diogo Jota tette fel a pontot a mérkőzés végére. Előbb egy Gakpo átadás után Gakpo első érintésével a hosszú sarokba fejelt a félpályáról (70′), majd – miután előbb egy légi tisztázást végzett – hasonló helyzetből a hosszú saroknál nem hagyott esélyt Netónak (79′).

Darwin is betalált

A portugál a nap harmadik góljával végleg eldöntötte a meccset, így a záró etapban már nem sok minden maradt hátra. Egy játékosnak azonban még volt kedve: Darwin a lefújáskor Gomez keresztlabdáját tolta át a vonalon, megszerezte a bravúrját és beállította a 4:0-s végeredményt (90. +3).

A Liverpool megőrizte előnyét a tabella élén, és növelte a nyomást a Manchester Cityre, amely már öt pont a hátránya egy meccsel a vége előtt. A Vörösök azonban előbb visszatérnek a Ligakupába, ahol szerdán (21 óra) a Fulham otthonában rendezik az elődöntő visszavágóját. A 13. helyen álló AFC Bournemouth másnap (20.45) a másik kupamérkőzésen, az FA-kupában a Swansea Cityvel csap össze.