hétfő, május 20, 2024
HomeMotorsports24 órás daytonai győzelem: Az Acura csapat MSR most a 24 órás...

24 órás daytonai győzelem: Az Acura csapat MSR most a 24 órás Le Mans-t célozza meg

A második Acura csapat is bejutott a 24 órás daytonai győztesek közé – a Meyer-Shank-Racing azonnal a következő klasszikusra vetette a szemét

Alig nyert meg egy 24 órás klasszikus versenyt, az Acura csapat, a Meyer-Shank-Racing máris a következő rangos hosszútávú versenyt célozza meg: A daytonai IMSA szezonnyitón aratott összesített győzelem után most Le Mans következik! Ezt a csapattulajdonos Michael Shank és a sztárpilóta Helio Castroneves jelentette be.

„Szeretnék. Soha nem jártam ott. Természetesen szívesen kipróbálnám. Csak el kell mennem ezekre a nagy versenyekre” – válaszolta a brazil a sikere után arra a kérdésre, hogy a Le Mans-i 24 órás verseny mostantól szerepel-e a teendői között.

Le Mans rajt? Michael Shank támogatja Helio Castroneves-t

Q

Castroneves így folytatta: „Le Mans után majdnem sikerült, de sajnos nem jött össze az időtervi konfliktusok miatt. Nem hiszem, hogy a korom problémát jelentene. Nem hiszem, hogy kifutok az időből. Csak egyre több tapasztalatot szerzek. És az ilyen típusú versenyeken szerzett tapasztalat a siker kulcsa.”

A csapattulajdonos Shank bátorítja versenyzőjét ebben a törekvésében. „Mindenképpen versenyezni akarunk. És ez a Hondán, az Acurán és a HPD-n is múlik. Ők tehát a partnereink. Amikor készen állnak, akkor megyünk” – tisztázza. Shank a csapatának egy korábbi kiruccanását is megemlíti: „2016-ban versenyeztünk az LMP2-es autóval, és elég jól teljesítettünk. Ez volt az első jó tapasztalat. És el fogunk jutni oda [vissza].

A verseny során a csapat a John Pew, Oswaldo Negri és Laurens Vanthoor alkotta pilóttrióra, valamint a Ligier JS P2-re támaszkodott. Végül a kilencedik helyen végeztek, tizenkét kör hátrányban. A háromrészes kvalifikáción még az ötödik helyet szerezték meg az LMP2-es kategóriában.

A feltételek mindenesetre kedvezőek a Meyer-Shank-Racing számára. A Wayne-Taylor-Racinggel együtt 2023-tól a Honda amerikai leányvállalatának, az Acurának az LMDh programjáért felelnek. A fejlesztőcsapat ismét az Orecával dolgozik együtt. A francia cég LMP2-es versenyautója képezi a Daytonában győztes Acura DPi alapjait is.

Castroneves viccelődik a 24 órás daytonai siker után

Noha az előjelek nem sok jót sejtettek az Acura 2021-es sikerének megismétlődését illetően a Daytona 24 órás versenyen. Az MSR és a WTR két autójának a Cadillac öt DPi autójával kellett megküzdenie. A hűvös hőmérsékleten a hideg gumikon is jól látható problémáik voltak.

De a Cadillacekkel ellentétben az Acurák megbízhatóbbnak bizonyultak. Míg a versenyzőknek összesen három első helyen álló autót kellett leírniuk, a két ARX-05-ös nem veszített döntő helyet a korai defektek és büntetések miatt. Ráadásul az FCY szabályainak köszönhetően vissza is jutottak a felvezető körbe.

„Soha nem gondoltam volna, hogy Daytonában fel fogok mászni a kerítésre, és ma valóra váltottam ezt az álmomat. Ez teljesen hihetetlen volt. Nagyon örülök az egész csapatnak, mert mindenki megtette a magáét, és a végén azt mondtam: „Tegyen be, edző!” Nagyszerű volt” – ujjongott Castroneves az NBC mikrofonjánál, miután áthaladt a célvonalon.

A szokásosan érzelmes brazil az abszolút véghajrában tudta sakkban tartani márkatársát, Ricky Taylort a győzelemért folytatott küzdelemben. Castroneves ezt követően Taylor irányába viccelődött: „Ricky, sokat tanítottam neked az Acuránál töltött három év alatt, de nem mindent. Mindig van valami a tarsolyomban!”

Az MSR reméli, hogy az Acura minél előbb egy Le Mans-i nevezést tartogat a tarsolyában. Az olyan sikerekkel, mint a 24 órás Daytonai verseny, a Meyer-Shank-Racing az IMSA-sorozaton kívüli sportkocsis eseményekre is ajánlja magát.