sábado, mayo 4, 2024
InicioWorld Cup 2022Kostarika pusti Kanado čakati - ZDA na stadionu Azteca kljubujejo Mehiki

Kostarika pusti Kanado čakati – ZDA na stadionu Azteca kljubujejo Mehiki

Kanada še ni naredila zadnjega koraka do vstopnice za svetovno prvenstvo, vendar je njen prvi nastop na svetovnem prvenstvu po 36 letih še vedno na vidiku. Na prestižnem dvoboju Mehika-ZDA ni bilo golov.

Kanada – še vedno brez Bayernovega profesionalca Alphonsa Daviesa (po vnetju srčne mišice) – je z 0:1 proti Kostariki zgrešila predčasne kvalifikacije za svetovno prvenstvo, vendar to ne bi smelo biti preveč dramatično. Vodilni v finalu Severne in Srednje Amerike so po porazu v skupnem seštevku le še za eno točko oddaljeni od svojega drugega nastopa na svetovnem prvenstvu v zgodovini – in prvega po 36 letih. Mark-Anthony Kaye je v 34. minuti prejel rumeni karton, Celso Borges pa je tik pred odmorom dosegel zmagoviti gol za Ticos.»

«Svojo usodo lahko nadzorujemo sami,» je dejal trener Kanade John Herdman. «V nedeljo bomo poskrbeli za posel in če nam ne bo uspelo takrat, bomo to storili v Panami. Odšli bomo v Katar.»

Kostarika je z domačo zmago napredovala na četrto mesto na lestvici in ohranila upanje na potovanje v Katar. Najboljše tri ekipe CONCACAF se neposredno uvrstijo v finale svetovnega prvenstva ob koncu leta, četrtouvrščena ekipa pa mora igrati play-off proti ekipi iz Oceanije (verjetno Novi Zelandiji).

ZDA zdaj proti Panami

ZDA in Mehika sta na drugem in tretjem mestu po razočarljivih 90 minutah neodločenega rezultata 0:0 še naprej z enakim številom točk. Obe ekipi s po 22 točkami zaostajata za Kanado in za Kostariko za tri točke.

Ostajata še dve tekmi. ZDA se bodo pomerile s Panamo, ki je po remiju 1:1 s Hondurasom padla na peto mesto, vendar ima še vedno možnost neposredne uvrstitve. Honduras je na dnu razpredelnice in na predzadnji kvalifikacijski tekmi gosti Mehiko.