четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballWarriors се връщат след 19 точки изоставане: Втора победа срещу Далас

Warriors се връщат след 19 точки изоставане: Втора победа срещу Далас

Голдън Стейт Уориърс спечели втория си мач от плейофите срещу Далас Маверикс, въпреки че в един момент изоставаше с 19 точки

Стеф Къри, Клей Томпсън и компания поведоха за първи път с 86:85 в последната четвърт при победата със 126:117 в петък вечер (местно време) и не позволиха на тексасците да минат. Маверикс около националния играч Макси Клебер, които се завърнаха във финалите на Западната конференция за първи път от шампионата с Дирк Новицки преди 11 години, пропиляха много по-добра изходна позиция преди двата домакински мача в Далас в неделя и вторник.

„Опитът и химията – ние имаме това мислене, че никога не сме наистина аут. Вярваме в себе си“, каза Къри след 200-ата победа в историята на Уориърс в плейофите. Само Лос Анджелис Лейкърс, Бостън Селтикс, Филаделфия 76ърс и Сан Антонио Спърс са постигнали този резултат в НБА. Къри беше най-добрият реализатор за домакините с 32 точки.

Маверикс около звездата си Лука Дончич контролираха всичко през първото полувреме и отново и отново заглушаваха феновете в Сан Франциско. Дори в края на третата четвърт, която „воините“ спечелиха с 25:13, гостите все още бяха напред – но тогава мачът вече им се беше изплъзнал. Дончич завърши мача като най-добър реализатор с 42 точки. Със седмия си мач в плейофите с поне 40 точки той изравни рекорда на Новицки в Маверикс. Клебер вкара един от петте си опита и записа три точки.

„Трябва да се справим по-добре. Ако опитаме три или четири тройки и пропуснем, трябва да се приближим до коша. Може би това е въпрос на опит“, каза треньорът на Маверикс Джейсън Кид. „Умряхме в третата четвърт от това, че опитахме толкова много тройки и вкарахме само две.“