вторник, април 30, 2024
HomeBasketballTrinchieri преди двубоя с Бон: "Засега всичко е срещу нас"

Trinchieri преди двубоя с Бон: „Засега всичко е срещу нас“

Четири победи с по 3:0 на старта на плейофите в BBL. Сега на дневен ред са полуфиналите, които вероятно ще бъдат по-тежки. Треньорът на Байерн Андреа Тринкиери категорично отхвърля ролята на фаворит.

Не шампионът Алба, не Байерн, не Лудвигсбург и не Бон. Досега нито един полуфиналист не е претърпял поражение в плейофите на BBL и за първи път от въвеждането на формата „най-добър от пет“ преди повече от 20 години ще се срещнат четири клуба с чисти резултати. Затова отборите естествено можеха да пестят сили. Но едно е ясно: този уикенд ще бъдат прекъснати поне две серии.

Първият мач ще бъде в петък (19:00 ч./MagentaSport) между Алба Берлин и MHP Riesen от Лудвигсбург. Защитаващите титлата си шампиони, победители с 3:0 над Brose Bamberg на четвъртфиналите, се ползват с голямо уважение. „Те са силни и играят много физически“, казва гардът Джейлин Смит, „след като Лудвигсбург ни победи два пъти в основния кръг, те ще влязат в серията с голяма увереност.“

Лудвигсбург „става все по-добър с всяка изминала година“, заяви старши треньорът на Алба Израел Гонзалес, като добави, че предстоящият съперник играе „нетрадиционно, често с малък състав. Предизвикателство е да се адаптираш към този стил“, подчерта испанецът, като изтъкна последните изяви на Лудвигсбург: „Преди две години играхме с тях на финала, а миналата година бяха първи в основния кръг.“

За разлика от берлинчани, които имаха голямо превъзходство срещу бамбергчани, MHP Riesen надделя в най-близкия от всички четвъртфинални двубои. Въпреки че Лудвигсбург елиминира ratiopharm Улм с 3:0, те трябваше два пъти да играят извънредно време, а в откриващия мач – дори двойно. Срещу Алба гигантите, които все още чакат първата си титла, са аутсайдери.

„Чувстваме се комфортно в ролята на фаворити „

На втория полуфинал баварците отиват в събота (20.30 ч.) при възкръсналия Telekom Baskets Bonn, който се завърна в топ 4 за първи път от 2009 г. и има домакинско предимство в серията благодарение на второто си място в основния кръг. Отборът на треньора Туомас Айсало от Бон спечели мястото си срещу Хамбург Тауърс. „Чувстваме се комфортно в ролята на фаворит“, казва мениджърът на Бон Андреас Бьотхер пред Kölner Stadt-Anzeiger: „Мисля, че можем да победим всеки съперник в тази лига. Дори баварците. Просто ще е трудно да се направи това в серия от пет мача.“

Мюнхенци, които през този сезон предизвикаха сензация, като отново стигнаха до четвъртфиналите на Евролигата, победиха „страшния противник“ Нинерс Кемниц с 3:0, след като преди това бяха загубили три поредни мача. В последния двубой, който стигна до продължения, обаче имаше и доза късмет.

Trinchieri вижда отбора си като аутсайдер

Освен това треньорът на Байерн Андреа Тринкиери наскоро се оплака от редица контузии, поради което в никакъв случай не смята отбора си за фаворит срещу Бон. Баварците имат „привилегията да са чисти аутсайдери“, казва италианецът: „Засега всичко е срещу нас. Но, разбира се, ние сме решени да се бием като Дон Кихот.“

Trinchieri даде на отбора си първа почивка след напрегнати месеци, почивка от седем дни между два мача са необичаен лукс за Байерн след дългото тройно натоварване с лигата, купата и Евролигата. „Надявам се да се възстановим добре“, каза Тринчиери, „и да подготвим някои играчи.“ Байерн трябва да бъде особено предупреден срещу голямата звезда на Бон Паркър Джаксън-Картрайт, който вкара 36, 41 и 31 точки в първите три мача от плейофите.