събота, май 4, 2024
HomeBasketballSuns се препънаха изненадващо - Бътлър с най-добър резултат в кариерата си

Suns се препънаха изненадващо – Бътлър с най-добър резултат в кариерата си

Финикс Сънс изненадващо загубиха втория си мач срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Мемфис се реваншира за загубения първи мач срещу Минесота.

Инграм едва не постигна трипъл-дабъл – Сънс се притесняват за Букър

Два дни след лесната победа, с която Сънс откриха серията срещу Пелс, те претърпяха загуба със 114:125 във вторник вечерта (местно време). Предвождани от Брандън Инграм, който за малко не успя да постигне трипъл-дабъл (37 точки, 11 борби и 9 асистенции), „пелмените“ се разгорещиха, особено през третия период, и натрупаха преднина, която не изпуснаха през последната четвърт, отчасти благодарение на умението си да вкарват точки. „Започнахме агресивно и останахме издръжливи“, каза Инграм пред телевизия TNT. Най-добрият реализатор на „Слънцата“ беше Девин Букър с 31 точки, но той се контузи в бедрото си в третата четвърт и не можа да продължи да играе. Серията между фаворизираните „Сънс“ и аутсайдера „Ню Орлиънс“ е вече 1:1 – третият мач ще се играе в петък вечер.

Морант е водещ – Уовс със слаб процент на хвърляне

На първо място Мемфис Гризлис също успяха да изравнят срещу Минесота Тимбъруулвс. След изненадващо категоричното поражение в събота „гризлитата“ получиха 124:96 и за първи път в тази серия оправдаха ролята си на фаворити. Този път Джа Морант се развихри, като вкара 23 точки, раздаде 10 асистенции и събра 9 борби. Шестима други играчи на Grizzlies вкараха двуцифрен брой точки. От друга страна, „вълците“ стреляха с едва 39% от игралното поле и в крайна сметка останаха без шанс.

Heat увеличи преднината си благодарение на изключителния Бътлър

Междувременно Маями Хийт вече водят с 2:0 и решиха в своя полза и втория мач срещу Атланта Хоукс. Благодарение на изключителния Джими Бътлър Маями Хийт спечелиха втория мач от серията си срещу Атланта Хоукс. 32-годишният играч вкара 45 точки – негов личен рекорд в плейофите – и изигра основна роля за победата на Хийт със 115:105.