петък, април 19, 2024
HomeEsportsStrauss Prime League: Шалке сложи край на мечтата на Айнтрахт Шпандау за...

Strauss Prime League: Шалке сложи край на мечтата на Айнтрахт Шпандау за финал

Последната мечта на Айнтрахт Шпандау в летния сплит на Strauss Prime League за плейофите беше разбита. Загубиха с малко от FC Schalke 04

Финалът на летния сплит на Strauss Prime League в League of Legends ще се проведе офлайн за първи път през 2022 г. – в Берлин. Айнтрахт Шпандау, отборът на YouTuber Максимилиан „HandOfBlood“ Кнабе, имаше големи надежди за домашен финал. В долната група те трябваше да играят директно с Шалке в първия кръг – който сложи край на всички мечти на Spandau, въпреки че в началото не изглеждаше така.

В най-добрия от петте мача Айнтрахт поведе с 1:0. Първоначално оспорвано, Spandau стана по-уверен и приключи първия гейм след половин час. Но S04 се вдигна и в резултат на това повиши представянето си. Königsblauen многократно създаваше предимства в отборните битки, първо изравняваше след геймове, а след това дори поведе.

S04 взе последно предимство

В третия мач знаците бяха определени за решение, а Шалке задаваше тона до 30-ата минута. Spandau се бори и накрая обърна резултата след успешни отборни битки. В решителния двубой за влизане в следващия кръг знаците бяха различни – в началото предимство имаше Айнтрахт Шпандау.

Голяма конфронтация на горната алея най-накрая доведе до решението. S04 излезе успешно от битката, като не само получи ранен бонус от бароните, но и златно предимство. При числено превъзходство Шалке спечели петия мач, за да продължи към следващия кръг.

В крайна сметка това беше един близък мач, както обобщи в интервю треньорът на Шалке Христос „Лъв“ Циамис: „Айнтрахт беше добре подготвен, направи добри адаптации. Това беше просто форма в деня и за двата отбора.“ За Knappen сега всичко е въпрос на място във финала на долната група срещу BIG на 09 август.