събота, юли 27, 2024
HomeNBANuggets пропиляват 20 точки преднина: Timberwolves се класират за финала на конференцията

След Индиана Пейсърс до финала на конференцията в плейофите на НБА достигнаха и Минесота Тимбъруулвс. Антъни Едуардс и съотборниците му детронираха защитаващите титлата си Денвър, въпреки че бяха на 20 точки разлика

В третата четвърт нямаше много положения в полза на Минесота Тимбъруулвс. Мач №7 в бърлогата на лъвовете – и Денвър Нъгетс водят с 58:38. В този момент щеше да е смело да заложим и стотинка на гостите от север. Особено като се има предвид, че най-добрият им играч Антъни Едуардс изобщо не влизаше в потока. А в другия край на терена се подвизаваше Никола Йокич, който е MVP на лигата

След това последва серия от 28:9 от страна на T-Wolves. „Усилията бяха налице. Нападението ни просто не работеше през първото полувреме. След това малко опростихме всичко“, трябваше да каже след това старши треньорът им Крис Финч. Така че отказването не беше отговорът. „Не стреляхме особено добре, но дори когато изоставахме, защитата ни винаги беше на мястото си. И след това просто се разгорещихме през третата четвърт.“

В крайна сметка това беше купон с резултат 98:90 в разредения въздух на столицата на Колорадо – и Тимбъруулвс вече са на финала на конференцията в плейофите. Техните съперници: Далас Маверикс с Лука Дончич и Кайри Ървинг. Серията започва в четвъртък през нощта (2,30 ч. българско време).

Най-голямото завръщане в мач №7

Американските медии съобщават, че никога досега не е имало по-голямо завръщане на отбор в седмия мач от плейофите на НБА. Отборният дух и волята на гостите в крайна сметка наклониха везните в това средно спортно земетресение. В крайна сметка Йокич и Джамал Мъри се представиха доста добре със съответно 34 и 35 точки. В решителната фаза обаче Нъгетс едва ли успяха да постигнат нещо повече.

Междувременно Антъни Едуардс успя да разчита на колегите си в една разнопосочна вечер (16 точки). Джейдън Макданиълс и Карл-Антъни Таунс се хвърляха във всяка топка и отбелязаха доста точки (по 23). Защитата на „Т-Уолвс“ се справи ефективно, а Йокич също изглеждаше беззъб и плосък в края след 47 минути игра. Прогресът на Минесота и реваншът за поражението в първия кръг през април миналата година бяха перфектни.

Нъгетс се впускат в лятната почивка (а Йокич със сигурност отива при конете си). За пети пореден път действащ шампион не е стигал до финала на конференцията. Там вече са Минесота и Далас (аутсайдери при букмейкърите), а на Изток – Бостън Селтикс и Индиана Пейсърс, които по-рано в неделя спечелиха мач №7 от Ню Йорк Никс със 130:109.