сряда, май 15, 2024
HomeMotorsportsMotoE Race 2 Barcelona: Torres катастрофира! Касадей е новият лидер във WRC...

MotoE Race 2 Barcelona: Torres катастрофира! Касадей е новият лидер във WRC след победата

Жорди Торес катастрофира и във второто състезание на MotoE в Барселона и губи лидерството в световния шампионат от Матия Казадей – Андреа Мантовани и Николас Спинели в Топ 3

Това ли е предварителното решение в борбата за титлата в Световния шампионат на MotoE? Жорди Торес (Aspar) катастрофира, докато водеше във второто състезание в Барселона, а съперникът му за световния шампионат Матия Казадей (Pons) спечели и пое лидерството в генералното класиране. Андреа Мантовани (RNF) финишира втори. Никълъс Спинели (Pons) допълва подиума.

Още в началото на седемте обиколки Казадей пое лидерството пред Мантовани. Полякът Торес отначало беше на трето място, но след няколко завоя се придвижи до второто място и се качи на задното колело на Казадей.

В завой 1 на третата обиколка имаше първа атака, в резултат на която Торес излезе начело. В следващите обиколки двамата разменяха местата си там отново и отново, докато в петата обиколка не се промъкна не само Торес, но и Мантовани.

Така Казадеи остана едва трети. Малко след това той загуби още една позиция от Хектор Гарсо (Intact), който се изкачи на второ място и накрая наследи лидерството, когато Торес падна в завой 5 на предпоследната обиколка. Това беше вторият неуспех за него след сблъсъка с Казадей в първото състезание.

След този инцидент лидерството на Гарзо не продължава дълго. В началото на последната обиколка той беше погълнат от Казадеи и Мантовани. Малко преди финала той загуби и двубоя срещу Спинели. Касадеи обаче не му позволи да вземе победата – за разлика от първото състезание – и остана пред Мантовани.

Матео Ферари (Gresini) стана пети, както и в състезанието 1, следван от Микел Понс (LCR), Кевин Дзанони (SIC58) и Алесандро Дзаконе (Tech 3). Ранди Круменахер (Intact) отново бе девети. Ерик Гранадо (LCR) допълни топ 10.

В генералното класиране Торес загуби 25 точки от Касадей, който води с 21 точки преди последните две състезания от MotoE за сезона. Ferrari е само на една точка зад Торес на трето място. Гарзо вече изостава с 44 точки на четвърто място.